Maratoni csata után a Vancouver jutott be a Stanley-kupa döntőjébe

A papírformának megfelelően a Nyugati főcsoportot a Vancouver Canucks képviseli a Stanley-kupa döntőjében. A British Columbia-i alakulat a főcsoportdöntő ötödik mérkőzésén kétszeri hosszabbítás után győzte le a San Jose Sharks csapatát, így 4-1-es összesítéssel nyerte meg a párharcot. A Canucks utoljára az 1993-1994-es szezonban jutott be a döntőbe, akkor 4-3-ra kikapott a Brian Leetch vezette New York Rangers-től.

Az első harmadban a San Jose Sharks volt aktívabb, ezt bizonyítja, hogy a vendégek15, míg a Vancouver Canucks 6 alkalommal találta el a kaput, de a játékrész egyetlen gólját Alex Burrows ütötte a 8. percben.

A második felvonásban, már érvényesíteni tudta fölényét a San Jose. A 9. perc legvégén Patrick Marleau kiegyenlített. A center 8. gólja volt ez a mostani rájátszásban.

Az utolsó harmadból 24 másodperc telt el, mikor Devin Setoguchi góljával a mérkőzésen először és utoljára megszerezte vezetést a Sharks. A rendes játékidőből, már csak 14 másodperc volt hátra, mikor Ryan Kesler kiegyenlített. Következhetett a hosszabbítás. A ráadás első felvonásban nem született döntés, a másodikban, már igen. A 10. percben Kevin Bieksa volt eredményes.

Összességében az alapszakasz legjobb csapata a Vancouver Canucks megérdemelten jutott be a Stanley-kupa döntőjébe.

Eredmény Főcsoportdöntő
Nyugati főcsoport, 5. mérkőzés
British Columbia, Vancouver, Rogers Arena

Vancouver Canucks (1.)    1 0 1 0 1  3
San Jose Sharks (2.)         0 1 1 0 0  2
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-1 a Vancouver javára