Bajnokok Ligája

Marad az Európa-liga: döntetlennel búcsúzott a BL-től a Ferencváros

Kép forrása: MTI/Hegedűs Róbert

A magyar bajnok 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a dán Midtjylland csapatával a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában, így 3-1-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól. A Fradi az Európa-liga rájátszásában folytathatja.

Nehéz, de nem reménytelen helyzetből várhatta a Ferencváros a Midtjylland elleni BL-selejtező visszavágót. A zöld-fehérek 2-0-ás vereséget szenvedtek az első mérkőzésen Dániában.

A várakozásoknak megfelelően nagy elánnal kezdett a Fradi, a nyomás pedig a 16. percben gólt eredményezett. Abu Fani oldalról középre tekert szabadrúgását követően Cissé fejesét még védte a kapus, a kipattanót viszont közelről a kapuba kotorta a hazaiak védője. (1-0)

Az első félidei ivószünetet követően magára talált a vendég csapat. Előbb Osorio átlövése keltett némi riadalmat, majd öt perccel a szünet előtt Juhnino ballábas lövését kellett bravúrral hárítania Dibusznak. A játékrész zárásaként Osorio tizenhatosról megeresztett lövését Cissé a a kapu torkából fejelte ki.

A fordulást követően hamar egyenlített a Midtjylland: Sörensen üresen kapott labdát, majd higgadtan a jobb alsóba gurított. (1-1)

A bekapott gól érezhetően megfogta a Fradit, a dánok pedig rutinosan húzni kezdték az időt. A hajrában a kontrákra berendezkedő vendégek Osorio ziccerével megfordíthatták volna a meccset. Az FTC előtt is adódott még egy sansz, a csereként beálló Kady azonban tizenhét méterről a kapu fölé durrantott, ezzel ellőve az utolsó puskaport is. A ráadás utolsó percében VAR-vizsgálatot követően Raul Gustavót kiállította a játékvezető.

Pascal Jansen együttese az Európa-liga rájátszásában folytathatja, ahol a feröeri Klaksvik és a bosnyák Borac Banja Luka párharc győztesével játszhat a csoportkörbe jutásért.