Már megint Messi, már megint tíz pont

Ismét háromvédős felállással próbálkozott a Barcelona a Racing elleni idegenbeli találkozón. A Real Madrid mögött tizenhárom ponttal voltak a mérkőzés előtt lemaradva a katalánok, így a cél egyértelmű volt: legyen ismét tíz a különbség.

Rögtön támadólag lépett fel a Barca, a hazaiak inkább a saját térfelükön próbálták szűrni a vendégek támadásait. A 29. percben aztán elfogyott a Racing-tudomány: a tizenhatos előterében Xavi cselezgetett a védők sűrűjében, a leshatárról a jobbösszekötő helyén egyedül kilépő Cesc Fabregas előtt ért földet az átadása. Utóbbi nem sokat vacakolt, estében centerezett, a közepén érkezett Messi elé, aki a jobb alsóba lőtt.

Az első játékrészben tovább folytatódott a Barca-nyomás, ám a vendégek nem tudták gólra váltani fölényüket.

Az 54. percben aztán Domingo Cisma lökött egyet a labdán fejjel megtoló Fabregason, a játékvezető pedig a partjelzőre hallgatva a büntető pontra mutatott. A hazaiak reklamáltak de hiába. A tizenegyest már az 56. percben Messi végezte el, aki a jobbra vetődő Mario Fernándezt becsapva a kapu bal oldalába lőtt.

A hátralévő bő fél órában sem csökkent a katalánok lelkesedése, ám újabb gól nem született: ismét tíz pont a Real és a Barca között a különbség.

Primera Division, 27. forduló:

Racing Santander–Barcelona 0–2 (Messi 29., 56. – a másodikat 11-esből)
Atlético Madrid–Granada 2–0 (Miranda 38., Falcao 92.)
Espanyol–Rayo Vallecano 5–1 (Uche 3., 44., 68., Coutinho 9., 22., ill. Tamudo 54.)
Valencia–Mallorca 2–2 (Tino 23., Adúriz 42., ill. Nsue 57., Victor 66.)