Már Jake Paul is bohócot csinál Conor McGregorból: előbb menjen elvonóra
A Nate Diaz felett aratott győzelmét követően a legutóbbi bokszmeccsükön Jake Paulnak egyértelmű elképzelése van a következő lépéséről, és ez nem a Conor McGregor elleni leszámolásról szól.
A 7-1-es mérleggel büszkélkedő Paul szombaton az American Airlines Centerben egyhangú döntéssel győzelmet aratott Diaz felett, és ezzel gyakorlatilag visszavágott a Tommy Fury ellen az év elején elszenvedett egyetlen karrierbeli vereségének.
Ez a diadal vitathatatlanul az eddigi egyik leglenyűgözőbb teljesítménye volt, amely újra a kívánt pályára állította a karrierjét.
„Megszűnt a nyomás. Tudom, hogy nekem itt a helyem, és pontosan azt tettem, amit mondtam, vagyis amikor veszítettem, visszajöttem és jobb lettem. Megmutattam a világnak, hogyan lehet veszíteni a legnagyobb színpadon, majd visszajönni és nyerni ugyanazon” – mondta Paul.
A Diaz elleni 10 menetes küzdelem során Paul nagyrészt irányította a találkozót. Az ötödik menetben még padlóztatta is Diazt. Annak ellenére, hogy kezdetben kiütéses győzelmet jósolt, Paul elismerte Diaz kitartását a kihívásokkal teli pillanatokban.
„Ez az, amire számítottam. A szívóssága az, amiről ismert. Nem tudom, hogyan élte túl az első menetet, de ő egy kutya, és én sétáltattam a kutyát.”
Paul terve, hogy a PFL szervezeten belül az MMA területén keresi a visszavágót Diaz ellen. Ezt követően fokozatosan szeretne előrelépni a bokszszférában, végső célja pedig az, hogy Canelo Alvarez ellen léphessen ringbe.
„Nem érdekel McGregor. El kell mennie rehabra. Nate-et az MMA-ban akarom látni. Több profi bokszolót akarok, és a végén jöhet Canelo.”
További érdekes küzdősportos hírekért kattints a képre.
Borítókép: Getty Images