Kép forrása: Ethan Miller/Getty Images

Majdnem tündrémese lett Manny Pacquiao visszatéréséből. Hiszen a Las Vegasban rendezett világbajnoki címmeccsen csak pontozással kapott ki.

A 46 éves Fülöp-szigeteki Manny Pacquiao ugyanis pontozással kapott ki a címvédő amerikai Mario Barriosszal szemben a Boksz Világtanács (WBC) váltósúlyú világbajnoki címéért rendezett Las Vegas-i gálán.

A 30 éves Barrios nem igazán tudta feltörni a Hírességek Csarnokába is beválasztott kihívója állásait. Többször talált ugyan (120-101).

Ugyanakkor a bevitt nagyerejű ütésekben a kihívó Pacquiao volt a jobb (81-75).

Végül két pontozónál 114-114-es döntetlen született. Egynél pedig Barrios nyert (115-113), aki így megtarthatta világbajnoki övét.

A 46 esztendős, nyolc kategóriában 12-szeres világbajnok Pacquiao mérlege így 62 győzelem, 9 vereség és 2 döntetlen. Míg Barrios 29-2-2-n áll.

A Fülöp-szigeteki legenda korábbi rekordját, amikor 40 évesen lett világbajnok, most nem tudta megdönteni. Igaz így is ő maradt a korrekorder.