Az MU-szurkolók egyetlen játékos nyakába varrták a pontvesztést
A közösségi médiában záporoztak a bírálatok Ruben Amorim felé, amiért ismét becserélte Manuel Ugartét, amire jött is a West Ham válasza.
A Manchester United csütörtök este a West Ham Unitedet fogadta az Old Traffordon, abban a reményben, hogy egymás után másodszor is nyerni tud a PL-ben.
Az első félidő óvatos, helyzetekben szegény játékot hozott, ám a fordulás után Ruben Amorim csapata nagyobb nyomást helyezett ellenfelére.
Ennek eredményként Diogo Dalot 58. percben szerzett találatával a United megszerezte a vezetést, ám előnyét nem tudta megőrizni a hármas sípszóig.
A lefújást követően a szurkolók azonnal bűnbakot kerestek – és meg is találták. A közösségi médiát elárasztották a kritikák Manuel Ugarte becserélése miatt.
Az uruguayi középpályás a 77. minutumban állt be Matheus Cunha helyére, a West Ham pedig hat perccel később egyenlített.
„Ahogy Ugarte pályára lép, gólt kapunk…” – írta az egyik fanatikus.
„Beáll, és tönkretesz minket” – fogalmazott egy másik drukker.
„Az, hogy ő állt be Mainoo helyett, elég kéne hogy legyen Amorim menesztéséhez.”
A SkySports szakértője, Gary Neville szintén értetlenül állt a cserék előtt:
„1–0-s vezetésnél nem engedheted így sodródni a meccset. Amorim cseréi elvileg az előny biztosításáról szóltak, de pont az ellenkezője történt.”
A United ugyan értékes pontokat bukott, de nincs sok idő a kesergésre, hiszen hétfőn a Wolverhampton Wanderershez látogatnak.