Magyar foci

Magyarország – Hollandia 0-4 – végeredmény

Magyarország – Hollandia 0-4 (0-4)
Magyarország: Király – Vanczák, Lipták, Juhász, Laczkó – Elek (Priskin, 79.), Varga (Vadócz – szünetben) – Gera, Koman (Czvitkovics – szünetben), Dzsudzsák – Rudolf Szövetségi kapitány: Egervári Sándor Kispad: Fülöp; Lázár, Pintér Á., Tököli, Czvitkovics, Vadócz, Priskin
Hollandia: Vorm – G. van der Wiel, Mathijsen, Heitinga, Pieters – N. de Jong, R. van der Vaart (Strootman, 82.) – Affelay (Elia, 63.), Sneijder, Kuyt ( Van Nistelrooy, 82.) – R. van Persie  Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk Kispad: Boschker; Boulahrouz, Vlaar, Emanuelson, Strootman, Elia, Van Nistelrooy
Gólszerző: R. van der Vaart (8.), Affelay (45.), Kuyt (52.), R. van Persie (62.)
Sárga lap: Lipták (66.), illetve R. van Persie (17.)

Vége a mérkőzésnek. A holland válogatott sajnos mérföldekkel jobb volt a mieinknél. A vége 0-4.

Két szurkoló is berohant a pályára, a biztonságiak kivezették őket

Két perc hosszabbítás lesz

Czvitkovics, majd Dzsudzsák löketét hatástalanította Vorm a 87. percben

82. perc Kettős csere a Hollandoknál: Kuyt helyére Van Nistelrooy, R. van der Vaart, pedig Strootman

Az utolsó magyar csere a mérkőzésen: Elek helyére Priskin érkezett a 79. percben

Magyar szöglet a 74. percben, de a vendég védők kifejelték a labdát

Sajnos a holland válogatott játszadozik velünk

66. Lipták kapott sárga lapot, miután beletérdelt Elia férfiasságába, véletlen volt, de villant a lap

66. perc Sneijder emelt kapura, a labda a felsőlécen pattant, a kipattanót Kuyt gyengén fejelte kapura, így Király védeni tudott, ezt megúsztuk

63. percben Affelayt váltotta a Hamburg játékosa Elia

62. percben van der Wiel középre passzolt a labdát, amit van Persie az ütes kapuba helyezett. 0-4

60. perc: sárga lappot kapott Vanczák. A magyar játékos hátulról rúgta fel Affelayt, jogos a lap

52. perc 0-3. A magyar válogatott megpróbált letámadni, ezt kegyetlenül kihasználták a Hollandok, van Persie passzolt Kuyt elé, aki az üres kapuba rúgta a labdát

50. perc: Gera életerős lövését Vorm ütötte szögletre

A 49. percben van Persie lövését bravúrral védte Király, majd van der Wiel ismételhetett Király ezúttal is a helyén volt

Sneijder távoli szabadrúgása, ugyan pattogot, de nem jelentett gondot Királynak

A szünetben kettőt cserélt Egervári Sándor – Koman, Varga, már nem jött ki, helyükre Czvitkovics és Vadócz érkezett

Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek. A holland válogatott megérdemelten vezet 2-0-ra

0-2: A 45. percben egy szép holland támadás után van der Wiel passzolt Affelay, aki 11 méterről Király kapujába rúgta  a labdát

39. perc Hatalmasat hibázott Laczkó, de a Liverpool sztárja Kuyt elönzőszte

A 31. percben van Persie tálalt Affelay elé, akinek a lövéséből szerencsére nem lett gól

Dzsudzsák bolondot csinált van der Wielből és van der Vaartból, de kapura lövése gyenge volt

A 28. percben Sneijder 30 méteres szabadrúgását nagy nehezen ütötte ki Király, szerencsénk volt, hogy nem volt holland játékos a közelben

27. perc: Nyomasztó holland fölény, az utőbbi időben csak nyomozzuk a labdát

Labdabirtoklás: 22-78

A 17. percben sárga lapot kapott R. van Persie, a holland megütötte Vargát, akinek vérzik az orra

Elek erőszakos labdaszerzés a középpályán, meglehet lepni a hollandokat

0-1: 8. perc: Helyezkedési hiba, amit ki is használtak a vendégek, Rafael van der Vaart a gólszerző.

Letámadott a magyar válogatott, meg is zavarodott a vendég védelem, úgy tűnik a hollandok gyenge pontja lehet a hátsó sor

Szöglet rúgás: Dzsudzsák iramodott meg a bal oldalon, beadását csapattársa Pieters fejelte ki

Egyelőre a vendégek birtokolják többet a labdát, de nincs megilletődve a magyar válogatott

Vorm az ötös környékén cselezett, Dzsudzsák támadta le a Holland kapust

A holland válogatott kezdte a mérkőzést

A himnuszok után, hamarosan elkezdődik a várva várt mérkőzés.

A mérkőzés előtt elbúcsúztatták Dárdai Pált, aki bejelentette visszavonulását.

Az alapos biztonsági vizsgálat miatt ugyan kicsit feltorlódnak a sorok a kapuknál, de a drukkerek belépése folyamatos.

A jegyeladási adatok alapján biztos, hogy telt ház, 25 ezres nézősereg várja a csapatokat, s a szimpatizánsok egy része már a helyszínen tartózkodik: a lelátókon egyelőre körülbelül 7-8 ezer magyar és nagyjából 500 holland szimpatizáns foglal helyet.

A találkozót a spanyol Carlos Velasco Carballovezeti, majd. Két segítője Roberto Alonso Fernández és Jesus Calvo Guadamuro lesz.