Elképesztő, egylabdás meccsen vereség a franciáktól a vb-selejtezőn
Kép forrása: MTI/Katona Tibor
A magyar férfi kosárlabda-válogatott 74-71-es vereséget szenvedett Franciaország legjobbjaitól a világbajnoki selejtezősorozat első fordulójában.
Gasper Okorn szövetségi kapitány együttese – amely százszázalékos mérleggel vágott neki a harmadik körnek – az első negyedet követően csaknem végig hátrányban volt a világranglistán 43 hellyel előrébb álló riválissal szemben.
A magyarok a hajrában kiegyenlítettek, de a győztes triplát két másodperccel a vége előtt az ellenfél dobta be.
A meccs legjobbja a helyi Falcót erősítő Perl Zoltán lett 21 ponttal. A két gárda vasárnap ismét összecsap Le Mans-ban.
A csoport első három helyezettje jut a kvalifikáció második körébe, a vb-t pedig 2027. augusztus 27. és szeptember 12. között rendezik Katarban.