Magyar foci

Magyar válogatott: itthon is legyőzte Szlovéniát a női U17-es csapat

A magyar válogatott a keddi, idegenbeli 2-1-es siker után a határ innenső oldalán, Andráshidán ismét megmérkőzött a szlovén korosztályos csapattal. Hevesi Tamás szövetségi edző két helyen változtatott a keddi mérkőzés kezdőcsapatához képest, ezúttal a Bogdányi Evelin – Lázár Alexandra, Mészáros Dalma, Zólyomi Rebeka, Szabó Dorottya – Bokor Adrienn (Csidei Klaudia, 79.), Fenyvesi Evelyn, Szabó Viktória – Kaján Zsanett (Vicsek Nóra, 80.), Diószegi Fanni (Öreg Cintia, 76.), Rózsa Cecília (Nagypáli Fatima, 64.) összetételben szerepeltette együttesét.

""

Akárcsak kedden, ezúttal is a harcosan játszó szlovén válogatott szerzett vezetést, a vendégek a 10. percben egy távoli lövésből voltak eredményesek. A magyar válogatott a gól után jókora mezőnyfölényre tett szert, sorra dolgozta ki a helyzeteket, majd a 35. percben Lázár Alexandra 20 méteres lövésével kiegyenlített. A fordulás után még nagyobb lett a mieink fölénye, a szlovénok a félidő egyes periódusaiban a saját térfelükről sem tudták kihozni a labdát. A 48. percben Kaján Zsanett góljával már nálunk volt az előny, majd a 67. percben Kaján újabb találatával végleg eldőlt a meccs. A hajrára a vendégek teljesen elkészültek az erejükkel, akár további magyar gólok is születhettek volna, de a helyzeteink ekkor már kimaradtak, a lefújásig maradt a 3-1.

"A célunk az volt, hogy a keddinél jobb játékkal győzzük le ellenfelünket – mondta Hevesi Tamás a mérkőzés után. – Ezt teljesítettük, már az első félidőben sokkal jobban játszottunk a szlovénoknál, még ha egy védelmi hibából hátrányba is kerültünk. A szünetben némileg átalakítottam a játékunkat, letámadtuk az ellenfelet, és ez a húzás bejött, teljes mértékben föléjük kerekedtünk, labdákat szereztünk, helyzeteket alakítottunk ki, és végül megérdemelten győztünk. A tavaszi, illetve a mostani meccsek után nagyjából összeállt az Eb-selejtezőkre tervezett csapat, már csak egy-két olyan pozíció van, ahol a következő összetartásokon még keresem a legjobb megoldást."