KézilabdaParis 2024

A végén a kezünkben volt, de döntetlent játszott női kézicsapatunk Angola ellen

Kép forrása: Simon Petra (j) és az angolai Stelvia Pascoal a 2024-es párizsi nyári olimpia női kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország - Angola mérkőzésen a Dél-párizsi 6-os Arénában 2024. július 30-án. MTI/Czeglédi Zsolt

A magyar női kézilabda-válogatott 31-31-es döntetlent játszott Angolával a harmadik csoportmeccsén. Golovin Vlagyimir csapata remekül kezdett, végül futottunk az eredmény után, s egy perccel a vége előtt Klujber hétméterest rontott.

A magyar női kézilabda-válogatott harmadik olimpiai csoportmeccsén a Spanyolországot is legyőző Angolával találkozott, így mindkét gárdának kiemelten fontos volt ez a mérkőzés, hiszen egyaránt egy-egy sikerrel állt a két nemzet. Golovin Vlagyimir együttes remekül kezdte a találkozót, 11-6-ra és 12-7-re is vezetett. A félidőben azonban mégis az afrikai csapat volt előnyben, 16-15-tel. Fel volt adva tehát a lecke a második játékrészre, melyben szinte végig Angola vezetett vagy döntetlen volt az eredmény.

Párizs, 2024. július 30.
Klujber Katrin (k) és az angolai Marilia Quizelete (elöl) a 2024-es párizsi nyári olimpia nõi kézilabdatornájának B csoportjában játszott Magyarország – Angola mérkõzésen a Dél-párizsi 6-os Arénában 2024. július 30-án.
MTI/Czeglédi Zsolt

A fordítás 26-26-nál sikerült, akkor az első félidő vége után 27-26-nál ismét vezetett a magyar válogatott. S talán azt gondoltuk, ez a fordulat pillanata, az afrikaiak az időkérés után megtáltosodtak, s visszavezették az irányítást. 30-29-es hátránynál egy rossz csere miatt két perces kiállítást kapott Angola, ezt az emberelőnyt pedig sikerült kihasználni, 31-30-ra fordított Golovin Vlagyimir csapata. A Carlos Viver irányította afrikai gárda kiegyenlített, ám 45 másodperccel a vége előtt hétméterest kapott a magyar együttes. Ezt viszont a meccsen 9 gólt szerző Klujber nem tudta értékesíteni, s hiába maradt nálunk a labda, újabb találat már nem született.

A végeredmény 31-31, amivel 1 pontot ugyan szerzett a magyar válogatott, de ez nem biztos, hogy sokat ér majd a végelszámolásnál, sőt, az eredeti elképzelés a győzelem volt. A meccs legeredményesebbje az egyaránt kilenc gólos Klujber Katrin és az angolai Albertina Kassoma volt. Janurik Kinga kilenc, Böde-Bíró Blanka kettő, a túloldalon Marta Samuel Alberto 12 védéssel zárt. A döntetlen azért is különösen fájdalmas, mert a magyar együttesnek 55, az ellenfélnek viszont csak 47 kapura lövése volt.

A magyar válogatott csütörtökön 31-28-ra kikapott a franciáktól, vasárnap 25-24-re legyőzte Brazíliát, legközelebb pedig csütörtökön 14 órától lép pályára a még pont nélküli Spanyolország ellen.