Magyar foci

Magyar Kupa: Az Újpest 14, a Vasas 12 gólt termelt

Az NB I-es csapatok közül, az Újpest szórta meg legjobban alacsonyabb osztályú ellenfelét, a lilák végül14–1-re nyertek Vértessomlón a Magyar Kupa 1. fordulójában. A liláknál Enisz Bardhi és Sallói Dániel is négyszer volt eredményes, míg a második félidőben pályára lépő Suljic háromszor. A Vasas 12–0-re verte meg idegenben a Hidasnémetit – Kenesei Krisztián, Czvitkovics Péter és Remili Mohamed triplázott.- , a Paks 6–1-re győzött a Maglód vendégeként, míg a Diósgyőr két góllal volt jobb a Csornánál.  Az OTP Bank Ligában legutóbb az MTK-tól öt gólt kapó (0-5) borsodi egyletnél Koman Vladimir és Bognár István vette be a Csorna kapuját.

""

A Győr-Moson-Sopron megyei első osztályban szereplő Nyúl SC vendége volt a Haladás. Mint ismert, a sorozat szabálya szerint a továbbjutásról egy találkozó dönt. Az NB I-es Hali végül Szasa Popin duplájával, és a csereként beállt Ugrai Roland góljával 3-1-re nyert a megyei I-es Nyúl vendégeként.

A Honvéd a tavaly még NB I-es, de idén az ismert okok miatt az NB III-ba száműzött Győri ETO FC otthonába látogatott. A kispestiek végig nagy mezőfölényben futballoztak, de csak egygólos előnyre tettek szert Lovrics révén az első félidőben. A vendégek szempontjából nagyon fontos második találat, a fordulás után nyolc perccel érkezett meg, Ihrig-Farkas hatalmas gól rúgott a Rába-partiak kapujába, eldöntve a továbbjutás kérdését.