Szoboszlai duplázott, kiütötte a válogatott San Marinót

Marco Rossi csapata hozta a kötelező három pontot a miniállam ellen.

A magyar labdarúgó-válogatott a vb selejtező sorozat utolsó előtti fordulójában hazai pályán fogadta San Marino együttesét.

A találkozót a várakozásoknak megfelelően a magyar válogatott kezdte jobban, az ötödik percben egy összjátékot követően Szoboszlai góljával máris megszerezte a vezetést a magyar válogatott. (1-0)

A gól után nem állt le a magyar csapat, Nego beadását követően Szalai Ádám fejelt kapu fölé.

A 12. percben egy gyönyörű támadást követően Vécsei adtabe a labdát Schön lövését védte Benedettini kapus.

A 19. percben  Nego lövését védte Benedettini. A szögletet követően a San Marinói védőknek a kapu torkából kellett menteni.

Két perccel később már 2-0 volt az állás. Nego indult meg a jobb oldalon és egy beadást követően Gazdag Dániel lőtt a kapuba. (2-0)

Két perccel később Schön tette középre Szalai Ádámnak, aki a kapuba talált, azonban ezt a találatot les előzte meg.

Szalai Ádám gólját les előzte meg.
Fotó: Sport365.hu/ Tóth Zsombor

A magyar válogatott dominált az első fél órában, többször is Benedettini védései akadályozták meg a nagyobb előnyt.

A 40. percben Szalai Ádám került helyzetbe, lövése mellé ment.

Egy perccel az első félidő vége előtt egy gyönyörű összjátékot követően SZalai Attila lőtte el keresztbe a labdát.

A magyar válogatott eddig annyit ad ki magából, amennyi kell egy magabiztos győzelemhez, az első félidőben Magyarország-San Marino 2-0

A második félidő elején Szoboszlai tört ki a védők között, elesett, de a szlovák bíró nem ítélt büntetőt.

Az 50. percben egy szögletet követően Vécsei fejelt Benedettini kezébe.

Két perccel később Szalai Ádám került gólhelyzetbe, lövését azonban védte a San Marinói kapus.

Négy perccel később Vécsei ugratta ki Gazdagot aki mellé lőtt.

Ezután Marco Rossi kettőt cserélt, Nagy Ádám helyére Schäfer András, majd Schön Szabolcs helyére Varga Kevin lépett pályára.

Az 58. percben Botka ívelt fejesét védte San Marinói kapus.

A magyar csapat uralta a mérkőzést, a 66. percben Nego lövése ment kapu fölé.

Hat perccel később újoncot avatott a magyar csapat. Gazdag Dániel helyére Kiss Tamás lépett pályára.

A 76. percben Schäfer passzolt Kisshez, akinek beadási kísérlete lecsúszott, így Benedettini védeni tudott.

Tíz perccel vége előtt Varga lövése megpattant a védőn, Benedettini védett nagyot.

Két perccel később Szoboszlai Dominik végleg eldöntötte a mérkőzést. Nego szerzett labdát a tizenhatoson belül, a labda Szoboszlai elé került, akinek gyors lövése a kapuba került. (3-0)

Két perccel később Szoboszlai helyére Hahn János lépett pályára, majd Kiss Tamás lőtt kapu mellé.

A 87. percben Vécsei elé került a labda, aki messziről a kapuba vágta a labdát. (4-0)

A hosszabbításban Szalai Ádám maradt üresen, átívelte Benedettini kapust, és a kaput is.

A magyar válogatot magabiztosan győzte le San Marino együttesét a Puskás Arénában.

A végeredmény Magyarország-San Marino 4-0.

A mieink a zárófordulóban Varsóban lépnek pályára Lengyelország ellen az idei vb selejtező sorozatban.

Borítókép: Sport365.hu/ Tóth Zsombor