Magyar foci

Három a magyar igazság! A magyar válogatott legyőzte San Marinót

A magyar labdarúgó-válogatott a 2022-es katari világbajnokság selejtezőjének második fordulójában San Marino otthonában lépett pályára. Marco Rossi csapata hét helyen változtatott az előző mérkőzéséhez képest.

A mérkőzés első helyzete némi meglepetésre San Marino előtt adódott, egy szabadrúgás után kellett mentenie a magyar védőknek.

Az első 10 percben a magyar válogatott a papírformának megfelelően dominálta az első 10 percet.

A 13. percben Sallaival szemben szabálytalankodtak a san marinói védők. A jogos tizenegyest Szalai Ádám váltotta gólra. (0-1)

""
Szalai Ádám büntetőből szerzett vezetést a mieinknek.
Fotó: Jonathan Moscrop/Getty Images

A gól után megnyugodott a magyar válogatott, egyértelműen uralta a játékot a válogatott.

Öt perccel később egy szabadrúgást rúghattunk 20 méterre a kaputól. Sallai a védő kezére rúgta. Az újabb jogos tizenegyest Benedettini kapus kivédte.

Az első félidő felénél egy San Marino-i  szögletet húzott le Dibusz.

A 30. percben Szalai Attila ívelt fel egy labdát amit Sallai csúsztatott a kapu fölé.

Két perccel később Szalai Ádám lőtt egy beívelés után a hálóba, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

Az utolsó percekben több magyar helyzet is kialakult, de nem tudta a magyar csapat megszerezni a második gólt.

A félidőben San Marino-Magyarország 0-1

A szünetben cserélt Marco Rossi Nikolics jött be Cseri helyére, míg Kalmár jött be Nego helyére.

A második félidőt is a magyar csapat kezdte jobban, Gazdag passza után Szalai Ádám lőtt kapura, lövését Benedettini nagy bravúrral védte.

A 60. percben változatlanul 1-0-ra vezetett a magyar csapat, miközben San Marinónak érdemi gólhelyzete nem volt.

A 64. percben két csereember hozott össze nagy helyzetet. Kalmár beadása után a szintén csereként beálló Kleinheisler hagyott ki nagy helyzetet.

Húsz perccel a rendes játékidő vége előtt Kalmár lőtt kapura, Benedettini védett.

Egy perccel később Botka beadása követően Sallai átívelte Benedettinit, amely a kapuba hullott. (0-2)

""
Sallai Roland szerezte a csapat második gólját.

A 76. percben Kalmár beadása után Kleinheisler lőtt kapu fölé.

A 82. percben Botka beívelése után Kalmár ívelt fejesét mentették a gólvonalról, majd Sallai lövését védte a kapus nagy bravúrral.

A 88. percben Nikoliccsal szabálytalankodott Rossi. A tizenegyest a sértett magabiztosan értékesítte. (0-3)

A magyar válogatott teljesen megérdemelten győzte le San Marinót idegenben, amivel megszerezte első győzelmét a világbajnoki selejtezősorozatban.

A végeredmény: San Marino-Magyarország 0-3.

A mérkőzés után Marco Rossi szövetségi kapitány az M4 Sportnak adott interjújában arra a kérdésre, hogy mindenkire számíthat -e elmondta, hogy Willi Orbánra valamint Sallai Rolandra sem játszhat Andorra ellen klubjaikkal való megegyezés értelmében.

Borítókép: Jonathan Moscrop/Getty Images

Sport365.hu – Szalai büntetőből szerzett találatával előnyben Magyarország

A magyar labdarúgó-válogatott a 2022-es katari világbajnokság selejtezőjének második fordulójában San Marino otthonában lépett pályára. Marco Rossi csapata hét helyen változtatott az előző mérkőzéséhez képest. A mérkőzés első helyzete némi meglepetésre San Marino előtt adódott, egy szabadrúgás után kellett mentenie a magyar védőknek.