Magyar foci

Egy meccsre az Eb-részvételtől Magyarország

A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re győzött Bulgária vendégeként az Európa-bajnoki pótselejtező csütörtöki elődöntőjében, így már csak egy mérkőzést kell nyernie az Eb-részvételért.

""

Harcos első félidőt láthattunk, kemény összecsapásokkal. Gyakorlatilag a magyar válogatottnak egy lehetősége volt, de szerencsére azt gólra is tudták váltani. A 17. percben Kalmár adta be a jobboldali szögletet, amit az ötösről Willi Orbán sodort be mellel a jobb alsó sarokba. Ezzel az állás 0-1.

GOAL of HUNGARY!!! Willi Orbán! Bulgaria 0 – Hungary 1. Video property M4 @Magyar_bmb @MagyarFociLIVE #hajramagyarok #hungary pic.twitter.com/ta3J13dh9E

— Budapest Latino (@budapestlatino) October 8, 2020

Ezt követően is folyt a harc a pályán, és néha meg kellett emelnie Hajdú B. Istvánnak a hangját, de Gulácsi remekül őrizte a kapuját.

Dzsudzsák Balázs is szurkolt a válogatottnak. Gulácsi ismét hatalmasat védett, elképesztő szerencsénk van, hogy van egy ilyen fantasztikus kapusunk!

Amazing 2 saves by Péter Gulácsi

MT Bulgaria 0 – Hungary 1. Video property M4 @Magyar_bmb
@MagyarFociLIVE
#hajramagyarok #hungary #orbán #Gulácsi pic.twitter.com/j2iaBzrdjv

Jól sikerült végülis Szoboszlai pótlása, Kalmár szabadrúgásával már 2-0-ra vezetett Magyarország! Nagyon jól kezdtek tehát a második félidő elején a magyarok.

GOAAAAAALLL ZSOLT KALMÁR!!
MIN 49´ Bulgaria 0 – Hungary 2. Video property M4 @Magyar_bmb@MagyarFociLIVE

#hajramagyarok #hungary #orbán #Gulácsi #kalmár pic.twitter.com/CUJn6FyFgF

Ezt követően kicsit megzavarodtak a bolgárok, volt remény a harmadik gól megszerzésére is. Az 54. percben Lang Ádám kapott sárga lapott, a bíró először büntetőt ítélt a hazaiaknak, de a VAR szerint a könyökös a tizenhatoson kívül volt, így szabadrúgás következett, amit fölé lőttek. A 76. percben Hangya gyönyörűen megharcolt a labdáért, és a remek beadását Nikolics magabiztosan fejelte a kapuba, amivel már 3-0- volt az állás.

GOAAAAAALLL NIKOLIC !!
MIN 80´ Bulgaria 0 – Hungary 3 @Magyar_bmb@MagyarFociLIVE

#hajramagyarok #hungary #orbán #Gulácsi pic.twitter.com/YBjx6BzYNu

Még a végén Georgi Jomov szépíteni tudott, amivel beállt a 3-1-es végeredmény.

A nemzeti együttes november 12-én a Puskás Arénában Izlandot fogadja az Eb-részvételért, de előtte most vasárnap előbb Belgrádban Szerbia, majd jövő szerdán Moszkvában Oroszország vendége lesz a Nemzetek Ligájában.

Borítókép: Football 24/7Twitter