Nem jó ómen a felcsúti stadion a Videotonnak

Nem fut jó hetet a Videoton. A fehérvári együttes a csütörtöki Európa Liga-vereség után a Vasastól is kikapott a Puskás Pancho Arénában 2-1-re.

Videoton - Vasas 1-2 (0-0)

Nagy meglepetésre szezonbeli harmadik győzelmét is megszerezte a Vasas, amely az előző szezonban alig tudott bennmaradni az NB I-ben.

Az első félidőben főleg a Videotonnak voltak lehetőségei, és a csütörtökön gyenge Lazovicsnak most kijött, mennyivel képzettebb játékos, mint egy átlag NB I-es.

A második játékrészben viszont már kiegyenlítődtek a lehetőségek, és az sem segített Henning Berg együttesén, hogy a szünetben beálló Asmir Suljic remek játéka alig egy tucat percig tartott: combsérülése miatt le is kellett hívnia a bosnyák támadó középpályást.

A 70. percben meg is szerezte a Vasas a vezetést: egy röviden elvégzett bal oldali szögletet Ádám ívelt középre, és Korcsmár Zsolt gyönyörűen érkezett. 0-1!

Tíz perccel később megduplázta a Vasas az előnyt: Ádám ezúttal a jobb oldalról adott be szabadrúgásból, amire Pavlov érkezett a hosszún, és furcsa mozdulattal, félig oxival , félig véletlenül talált be a jobb lábával a rosszul kimozduló Kovácsik mellett. 0-2!

A végén a fehérvári együttes csak szépíteni tudott (Vinícius fejelt be egy jobb oldali szögletet), az egyenlítésre nem maradt ideje. A Vasas így eddig háromból hárommal áll, és a Diósgyőrt kiütő Ferencvárossal együtt száz százalékos!