Győzelemmel kezdte a Budafok a felkészülést

Csizmadia Csaba együttese Halásztelken nyert a Pécs együttese ellen.

Győzelemmel kezdte a felkészülési időszakot az NB1-es újonc Budafok együttese.

Csizmadia Csaba együttese Halásztelken, 2-0 arányban győzte le a másodosztályú Pécs együttesét.

A Budafoki MTE írását változtatás nélkül tesszük közzé.

Csapatunk szombaton délelőtt a másodosztályba feljutott PMFC ellen játszotta első felkészülési mérkőzését az új szezonban. A halásztelki találkozón egy-egy próbajátékos is pályára lépett. Az első negyvenöt percben a balszélső Takács Ronald, a másodikban a belső védő Talabér Attila játszott.

Az első húsz percben kétszer is megdolgoztattuk a pécsiek kapusát. Előbb Skribek Alen jobb oldali beadása után Takács megpattanó lövése okozott veszélyt, majd Lőrinczy Attila remek kiugratása után Skribek került nagy helyzetbe, de lövését a kapus szögletre ütötte.

A 27. percben fölényünk góllá érett: Vaszicsku Gergő hatalmas bedobása után Kovács Dávid nyolc méterről belsőzött a hálóba. (1-0)

A szünet előtt növelhettük volna előnyünket. Kovács tíz méterről fejelt Skribek beadása után, a kapus vetődve hárított.

A fordulást és a majdnem teljes sorcserét követően is sorra dolgoztuk ki a lehetőségeinket. Medgyes Sinan előkészítése után Szabó Máté bal alsó sarokba tartó labdáját még védte a kapus, nem sokkal később azonban már szélsőnk nyerte kettejük párharcát.

Szabó a balösszekötő helyének közeléből, mintegy 25 méterről lőtt gyönyörűen a bal felső sarokba. (2-0)

Az elmúlt két hét kemény munkája után csapatunk magabiztos győzelmet aratott, hétfőtől pedig Lipóton folytatja a felkészülést az augusztus 15-én kezdődő NB I-es szezonra.

Felkészülési mérkőzés

Budafoki MTE-PMFC 2-0 (1-0)

Gólszerző: Kovács D. (‘27), Szabó M. (‘56)

BMTE, 1. félidő: Póser - Iharos, Vaszicsku, Romić, Kirják - Filkor, Oláh B. - Skribek, Lőrinczy, Takács R. - Kovács D.
BMTE, 2. félidő: Kovács Z. - Margitics, Talabér, Romić, Medgyes S. - Micsinai, Soltész I. - Ihrig-Farkas, Lőrinczy, Szabó M. - Mervó

Vezetőedző: Csizmadia Csaba