Döntetlennel mutatkozott be a DVSC portugál edzője

A Debrecen hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az MTK-val a labdarúgó NB I ötödik fordulójában, szombaton. A DVSC kispadján most mutatkozott be a hétfőn kinevezett portugál vezetőedző, Leonel Pontes.

NB I, 5. forduló:
Debrecen-MTK 1-1 (0-1)
Debrecen, 4000 néző, v.: Karakó.

DVSC:
Danilovic - Kuti, Brkovic, Mészáros N., Korhut - Djelmic, Jovanovic (Szakály P., 69.), Sekulic, Horváth Zs. (Castillion, 74.) - Kulcsár T., Takács T. (Ferenczi, 56.).
MTK: Hegedüs - Okuka (Vogyicska, 22.), Poór, Vukmir, Vadnai - Vass Á., Kanta, Borbély, Korozmán (Jakab, 82.) - Hrepka (Szatmári, 65.), Torghelle.

Gólszerzők: Castillion (75.), illetve Vogyicska (35.)
Sárga lap: Jovanovic (45.), Ferenczi J. (68.), illetve Korozmán (50.), Borbély (73.), Kanta (76.), Vadnai (82.), Torghelle (92.)

Komolyabb helyzet nélkül, eseménytelenül telt el a találkozó első fél órája. Hiába játszott mezőnyfölényben a DVSC, gólhelyzetig nem jutott. Az MTK viszont kihasználta az első kínálkozó lehetőségét, így előnnyel várhatta a második játékrészt. A szünet után sem lett hatékonyabb a hazaiak támadójátéka, az egyenlítésre a 75. percig kellett várni, amikor a néhány másodperccel korábban beállt Castillion közelről talált a kék-fehérek kapujába. Az utolsó negyedórában lényegében a kapujához szegezte ellenfelét a DVSC, azonban újabb gólt már nem tudott szerezni.

További eredmények a játéknapról: Videoton-Mezőkövesd 2-0, Újpest-Gyirmót 3-1, Haladás-Diósgyőr 3-1, Honvéd-Paks 3-1.

Később: Ferencváros-Vasas, 20:30.