Magyar foci

Magabiztos újpesti siker a Honvéd ellen

A hazaiak Hajdú öngóljával és Böőr találatával szerezték meg a vezetést az első félidő hajrájában, majd Rajczi volt eredményes büntetőből, végül Bajner alakította ki a 3-1-es végeredményt.

A 189. fővárosi derbi első 10 perce egyenlő erők küzdelmét hozta, majd Bojtor László került helyzetbe, de hat méterről a hazai kapu fölé bombázott. Nem sokkal később az Újpest egy Tisza-Simon összjáték végén szerezhette volna meg a vezetést, utóbbi lövését azonban Kemenes bravúros mozdulattal hárítani tudta. Az ezt követő eseménytelen 25 percet egy izgalmasabb hajrá követte, ami főleg az újpesti támadóknak, na meg a Honvéd védelmének volt köszönhető.
A 40. percben Simont ugratták ki a jobb oldalon, majd középre adott, ahol a vendégvédők ügyetlenkedése után Hajdúról pattant a labda a saját kapujába (1-0). A vezető találat kellően felpörgette a lila-fehéreket, s előbb Tisza lövése még elkerülte a kaput, a következő ziccerből már duplázni tudtak a hazaiak. Ezúttal is Simon lódult meg a jobb oldalon, a bepasszolt labda szabadon jutott el Böőrig, aki helyből, hat méterről vágta a léc alá a játékszert (2-0).

A Honvéd csapata 40 percen át tartotta fel fegyelmezetten a vendéglátókat, majd a baloldali védelem kétszer is csődöt mondott, így kétgólos hazai előnnyel folytatták a csapatok.

Massimo Morales, a kispestiek trénere kettős cserével próbált színt vinni fiai játékába, helyzeteket viszont a lila-fehérek dolgoztak ki. Tisza Tibor 18 méterről leadott lökete még levágódott a felsőlécről, az 52. percben azonban Sadjo kezezése miatt büntetőhöz jutott Mészöly Géza csapata. Rajczi Péter állt a labda mögé, majd higgadtan lőtte a játékszert a hálóba (3-0). A Honvédnak a 64. percben akadt remek lehetősége a kozmetikázásra, Danilo azonban nem tudott kifogni Balajcza kapus eszén. A kispesti gólcsend végül a 82. percben tört meg, miután Hajdú lapos beadásába az egy perccel korábban beálló Bajner ért bele jó ütemben (3-1). A háromgólos előnyt könnyedén visszaállíthatta volna az Újpest, de Rajczi és Kemenes párharcát a vendégkapus nyerte meg.

A mérkőzést azonban a hazaiak húzták be, Mészöly Géza csapata jó játékkal tartotta otthon a három pontot, a Honvéd idei második idegenbeli vereségét szenvedte el. Massimo Morales a mérkőzés után lemondott a posztjáról.

Monicomp Liga, 14. forduló

Újpest – Honvéd 3-1 (2-0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, Vezette: Vad II. István (Lémon Oszkár, Viszokai László)

Újpest: Balajcza – Szokol, Vermes, Takács Z., Pollák (Kiss, 71.) – Simon K. (Sitku, 79.), Mitrovic, Rajczi, Tajthy Böőr (Matos, 70.) – Tisza,
Honvéd: Kemenes – Hajdú, Debreceni, Botis, Takács – Sadjo, Coira (Abass), Akassou, Danilo (Bajner, 81.) – Bojtor (Moreira, 50.), Rouani
Gólszerzők: Hajdú (40. – öngól), Böőr (45.), Rajczi (53. – tizenegyesből) illetve Bajner (82.)