Spanyol foci

Ráijesztett a drukkereire, de magabiztosan nyert a Real

Kép forrása: Florencia Tan Jun/Getty Images

A Királyi Gárda a második félidő elején ugyan hátrányba került az Espanyol ellen, bő fél óra alatt viszont négyet gurított és megérdemelten győzött.

A gólnélküli első játékrészt követően az 54. percben Jofre szaladt el a bal szélen, élesen belőtt labdája pedig Courtois-ról a hazai kapuba pattant.

Nem kellett sok a válaszra. Az akkor már Vinícius Júniorral soraiban rohamozó Real Madrid egy vendég hibát kihasználva négy perccel később Dani Carvajal góljával egyenlített.

Negyedórával a vége előtt a vezető találat is összejött. A csereként pályára lépő Vinícius külsővel tálalt pazarul Rodrygo elé, a honfitárs közelről mattolta a nyáron az Arsenallal is szóba hozott Joan Garcíát.

Három perccel később Vini ismét villant. Egy labdavesztés után Mbappé labdájából lőtte ki a hosszút, amivel már 3-1 állt az eredményjelzőn.

A végjátékban a meccset szintén a kispadon kezdő Endrick küzdött nagyot az alapvonal mellett, Carlos Romero pedig lerántotta, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé ismét Mbappé állt, a francia támadó higgadtan lőtt a hálóba.

A tartalékosan felálló hazaiak a döcögősen induló találkozón 4-1-re nyertek és feljöttek 1 pontra a vasárnap Villarrealban pályára lépő Barcára.