Kosárlabda

Magabiztos Pécsi győzelem a Vasas ellen

A Vasas eddig mindössze egy bajnokit nyert, míg a hazaiak ezzel a diadallal továbbra is őrzik vezető pozíciójukat. A Pécs a találkozó során nem engedte kibontakozni a Vasast, a vezetést végig őrizték a hazaiak. Az első negyed végén nyolc, míg a félidőben már huszonegy pont volt a különbség.
Zseljko Djokics csapata jól teljesít eddig a bajnokságban, hibátlan mérleggel vezeti a tabellát. A Vasas hat fordulót alatt még nem tudott idegenben nyerni.

(Fotó: uj.mizopecsbasketball.hu)

Pécs 2010 – Vasas-Csata 84–48 (18–10, 26–13, 16–16, 24–9)
Pécs, 800 néző
Vezette: Forrai, Benedek

Pécs 2010: Iványi 4, Quigley 12, Raksányi 2, Griffin 15, Vidacsics 16. Cs: Sarok 7, Bujdosó 7, Turóczi 13, Lábady, Czirják 6, Szabó Fl. 2, Csutorás.
Edző: Zseljko Djokics

Vasas-Csata: Pál 2, Eördögh 12, Velkey, Bajnóczi 4, Kovalcsik 12. Cs: Adamecz 5/3, Balla 8, Mányoky 5/3, Koch, Szabados, Fehér.
Edző: Diósadi Deák Éva.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–0. 6. p.: 10–2. 13. p.: 27–14. 17. p.: 39–18. 23. p.: 50–25. 26. p.: 52–30. 33. p.: 66–41. 37. p.: 76–45.
Kipontozódott: Balla (40. p.)

Zseljko Djokics (Pécs): – Jó úton járunk, jól védekeztünk. Öröm volt látni két ilyen fiatal csapat jó játékát, és nem mellékes, hogy 44–22-re megnyertük a lepattanócsatát, mert ezt gyakoroltuk edzésen.
Diósadi Deák Éva (Vasas): – Pécsi körülmények között az euroligás Péccsel szemben egy döntetlenre hozott harmadik negyed szép eredmény tőlünk.