Amerikai sportok

Magabiztos győzelmek születtek az NBA-ben

A nyitónapon elszenvedett vereségét követően, már sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg a Miami Heat. Ezúttal a New Jersey Nets otthonában nyert a nyáron megerősödő és a bajnoki cím legfőbb várományosának számító floridai gárda. A találkozót végig a kezében tartó Heat az első három negyedben 24 pontos előnyre tett szert. Az utolsó játékrészt egy ponttal megnyerte a Nets, igaz akkor már nem volt a pályán a Heat triója Dwyane Wade, LeBron James (még három percet játszott) ésChris Bosh. A három szupersztár most nem érte el a hatvan pontot, de egy is 55 pontig sikerült eljutniuk.

Második győzelmét aratta a Dallas Mavericks, mostani áldozata a Los Angeles Clippers volt. Igazi csaptatmunkával nyerte meg mérkőzését a Dallas, ugyanis hat játékosa is elérte a tíz pontos határt. Az előszezonban veretlen (8-0) Utah Jazz a harmadik mérkőzésén végre megszerezte első győzelmét az alapszakaszban. Az Oklahoma City Thunder felett aratott sikerben Paul Millsap (26 pont, 16 lepattanó) vezette győzelemre csapatát, rajta kívül még négy játékos dobott több mint 15 pontot.

Spanyol világbajnoka Pau Gasol (26 pont/12 lepattanó) vezetésével nyert a Los Angeles Lakers a Golden State Warriors ellen. A mérkőzésen rajta kívül még Lamar Odom is dupla duplát ért el (16/14).