Palermo-CSZKA Moszkva 0-3 (0-1)

Palermo: Benussi-Darmian(Kasami),Goian, Bovo, Balzaretti-Cassani, Nocerino, Migliaccio-Pastore-Maccarone (Pinilla), Hernández (Joao Pedro)

CSZKA Moszkva: Akinfejev-Nababkin, Berezutski, Ignahsevich, Schennikov-Mamaev, Honda, González (Tosic), Oliseh-Doumbia (Necid), Vágner Love (Dzagoev)

Gólszerző: Doumbia (34’,59’), Necid (82”)

A csoport fő favoritját fogadta a Palermo a Stadio Renzo Barberában. A 2005-ös UEFA-kupa győztes CSZKA Moszkva magabiztosan érkezett az olasz városba, hiszen az Európa Liga 2010/2011-es kiírásában még gólt sem kaptak és a két győzelemnek köszönhetően hat ponttal vezették az F-csoportot. Erőteljesen kezdte a találkozót a Palermo, hiszen Hernández már a negyedik percben vezetéshez juttathatta volna a hazaiakat. Nem sokkal később a vendégrészről González veszélyeztett, ám maradt a gólnélküli állás. Aztán a 23. percben rendkívül közel kerültek a vezetéshez az oroszok, ám Vágner Love kihagyta a tizenegyest. A 34. percben aztán mégis egygólos előnybe került a CSZKA, méghozzá egy elefántcsontparti játékos, Doumbia révén. (0-1). A második játékrész elején sokáig nem történt semmi, majd az 59.percben jött a „Palermo-gyilkos”, Doumbia, aki kettőre növelte saját és csapata góljai számát (0-2). A szicíliai gárda azonban nem nyugodott bele a keserű állapotokba, ezért igyekezett mindent megtenni a szépítés érdekében, ám Bovo és Hernández kísérlete is kudarcba fulladt. A hazai gárda helyzetét a mérkőzés hajrájában az is megnehezítette, hogy Pastore megkapta második sárga lapját, amivel a kiállítás sorsára jutott. A kegyelemdöfés a 82. percben érkezett, a csereként beálló Necid találatával már háromgólosra duzzadt a moszkvaiak fórja (0-3). Több gól aztán nem esett, 3-0 arányban diadalmaskodott a moszkvai alakulat.

Sparta Praha-Lausanne 3-3 (3-1)

Sparta Praha: Blazek-Kusnir, Brabec, Repka, Pamic-Kucka, Vacek, Sionko, Podany (Kladrubsky), Kadlec(Matejovski)-Bony(Kweuke)

Lausanne: Favre-Rochat, Katz (Roux), Meoli, Sonnerat-Steuble, Marazzi, Celestini, Pasche(Tosi)-Silvio, Munsy(Avanzini)

Gólszerző: Bony (10’, 23’), Kucka (20’), ill. Meoli (6’), Steuble (75’), Silvio (90-6′)

Álomszerűen kezdődött a Lausanne számára a prágai mérkőzés, ugyanis már a hatodik percben mattolták a Sparta védelmét Meoli jóvoltából (0-1). Ez volt a svájci együttes első találata az Európa Ligában, s rögtön felsejlett, hogy talán az első pontjaikat is begyűjthetik. A remény azonban elszállni látszott. Előbb Bony egyenlített a 10. percben (1-1), majd Kucka 20.percben elért találatával már a vezetést is megszerezték a csehek (2-1). Három perccel később ismét Bony volt a főszereplő, újabb góljával már kétgólosra nőtt a hazaiak előnye. A szünet után a prágaiak újabb gólt érhettek volna el, azonban Kucka próbálkozását Favre hárította. Ezután helyzetek és helyzetecskék váltogatták egymást a kapuk előtt, gól azonban csak nem akart esni egészen a 75.percig, amikor is Steuble szépített (3-2). Kezdett meleg lenni a pite a prágai tizenegy számára, nem sokkal a lefújás előtt Blazek-nak kellett védenie. Sionko révén aztán a Sparta ismét betalálhatott volna, ám ehelyett jött a bombameglepetés, a hosszabbítás hatodik(!) percében Silvio egyenlített, s kialakult a 3-3-as végeredmény.