Utolsó napjához érkezett az UEFA Nemzetek Ligájának első kiírása.

A Portugáliában rendezett négyes döntőben a házigazdák mellett Anglia, Hollandia és Svájc kvalifikálta magát az egyenes kieséses szakaszba.

Az első elődöntőben Portugália Svájccal csapott össze.

A házigazdáknál Cristiano Ronaldo háromszor volt eredményes, míg a svájciaknál Ricardo Rodríguez talált be 11-esből.

Azonban a portugáloknak nem volt egyszerű menet Hollandia ellen győzni: a 88. percben még 1-1 volt az állás.

Akkor viszont jött Ronaldo, és két perc alatt két gólt lőtt.

""
Cristiano Ronaldo kétszer volt eredményes Svájc ellen. Betalál vasárnap este a hollandoknak is?
Fotó: Chris Brunskill/Fantasista/Getty Images

A másik elődöntő szorosabbra alakult. A Hollandia-Anglia összecsapáson a háromoroszlánosok szereztek meg a vezetést Marcus Rashford révén.

Ez az előny a 73. percig tartott ki, amikor De Ligt kiegyenlített az oranjénak. Több gól a rendes játékidőben már nem esett.

A hosszabbításban viszont kettő is: előbb Kyle Walker öngólja, majd Quincy Promes találata révén 3-1-re nyert Hollandia.