Spanyol foci

Luís Figo is megszólalt a Real Madridnál uralkodó káoszról

Kép forrása: Getty Images

A Real Madrid jelenleg nehéz időszakon megy keresztül. Xabi Alonso távozása váratlan kritikákat váltott ki a futballközösségből, többek között Thierry Henry is élesen bírálta az igazgatóságot.

A Real Madrid gondjait tovább súlyosbította, hogy az ideiglenes edző, Álvaro Arbeloa nem tudta győzelemre vezetni a királyiakat a Copa del Rey nyolcaddöntőjében az Albacete ellen, így a fővárosiak kiestek a kupából.

Egy ilyen nehéz időszak közepette a Real Madrid legendája, Luís Figo is tanácsot adott volt klubjának.

A portugál klasszis a BetFairnek (Mundo Deportivo nyomán) elmondta, hogy fontos támogatni az új edzőt, Arbeloát, ha a klubnak stabilizálódni akar a jövőben.

„Ez egy kockáztatás az igazgatóság részéről, és támogatnunk kell őt a szezon hátralévő részében. Ez a klub döntése. A döntéseket a felelősök hozzák meg, én pedig nem nyilvánítok véleményt arról, mit kellene a Real Madridnak a következő szezonban tennie” – mondta.


Az Albacete elleni vereség miatt sokan attól tartanak, hogy a Real Madrid elérte a mélypontot, és a hírek szerint nyáron akár nagy változások is várhatók.

Figo éppen ezért támogatását fejezte ki a volt jobbhátvédnek, ugyanakkor elismerte, hogy Xabi Alonso elbocsátása számára is meglepetés volt.

„Xabi menesztése meglepetés, hiszen a szezon még csak a felénél tart. Ilyen körülmények között nem számítasz edzőváltásra, még egy versenysorozat elvesztése után sem. Ezért is meglepő” – mondta a csapat korábbi játékosa.

A korábbi portugál klasszis szerint most a legfontosabb, hogy a Real Madrid visszatérjen a normális kerékvágásba.

„A prioritás a normalitás visszaállítása. Minden területen. Egy edző távozása után a stabilitás minden szempontból fontos, mert még sok van hátra a szezonból. A Real Madridnak két nagyon fontos trófeája van, amit megnyerhet. De minden területen javulnunk kell” – mondta.

Végül Figo felidézte a saját madridi időszakát, amikor az edzőváltások még gyakoribbak voltak, de hozzátette, hogy az egy más világ volt.

„Amit én átéltem (négy edző két év alatt), az teljesen más. Egy szezonban többször is volt edzőváltásom. De az egy más világ volt” – zárta gondolatait a korábbi Galaktikus.