Küzdősportok

Lőrincz Viktor vérző fejjel a nyolcaddöntőben

A legutóbbi két vb-n bronzérmes Lőrincz a selejtezőben aratott villámgyőzelme után nem számíthatott hasonlóan könnyű meccsre a grúz Mate Szopadze ellen, akivel nagyon meg kellett szenvednie a sikerért.

Az első három percben szinte végig a szőnyeg közepén tusakodtak egymással a felek, a fogáskeresést csak a mérkőzésvezető figyelmeztetései szakították meg. Az első intésre másfél percet sem kellett várni, s mivel Lőrincz volt a büntetett, neki kellett térdelő helyzetbe mennie. Szopadze szorosan össze tudta fogni riválisát, aki azonban kiválóan védekezett, így maradt a 0-0. A folytatásban Szopadze is megkapta intését, ám a védekezést ő is hasonló szinten hajtotta végre, mint a ceglédi kötöttfogású.

""

A pihenő után aktívabbnak tűnt Lőrincz, mégis ő kapott újabb intést, ez már egy pontot ért a grúznak, aki azonban előnyét nem tudta növelni a lenti helyzetből. A mérkőzésvezető meglepő ítéleteinek sora itt még nem ért véget, ugyanis fél perccel később a grúz lefejelte Lőrinczet, akinek a szemöldöke csúnyán vérezni kezdett, ám a bíró szóra sem méltatta az esetet, a meccs csak az ápolás miatt állt meg.

Lőrincz hosszú percek után kötést kapott a fejére, majd – talán az őt ért sérelem miatt – még nagyobb elánnal rontott neki Szopadzénak. A grúz egyre fáradt, látványosan passzív volt, ám a bíró nem akarta inteni, de végül nem is kellett, mert egy perccel a vége előtt Lőrincz szépen mögé ment, s 2-1-re átvette a vezetést, amit meg is tartott a végéig.

A nyolcaddöntőben egy újabb kemény feladat vár Lőrincz Viktorra, aki az Európa-bajnok ukrán Zsan Belenjukkal csap össze.