Forma-1 / Motorsport

Lorenzo meglepte Stonert, Rossi leszerepelt

Az időmérő edzés előtt szinte mindenki Casey Stoner győzelmét várta, ugyanis a Repsol Honda Team ausztrál versenyzője a szabadedzések során nem használt lágy gumikat. Nos, a várakozásoknak megfelelően kezdődött az edzés, ugyanis a címvédő 1:55.415-ös idejével mindenkit maga mögé utasított. Az ausztrál idejét csak Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) tudta megközelíteni, igaz a spanyol hátránya is közel négy tizedmásodperc volt.

A két gyári Ducati az első húsz percben csak szenvedett a pályán. Nicky Hayden és Valentino Rossi is tudásuk alatt teljesítettek. Az edzés második felében Hayden beverekedte magát a legjobb öt közé, míg Rossi a 12. helyről képtelen volt feljebb kapaszkodni. A ”Doktor” 1:57.409-es idejével messze elmaradt az első helytől. A kemény keverékű gumik lecserélésével jöttek a jobbnál jobb idők. Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) fantasztikus idővel (1:55.505) feljött a második helyre. Az utolsó percekben Stoner és Lorenzo csatájába senki sem szólhatott bele.

Az ausztrál egy rövid időre átvette a vezetést a spanyoltól, de a 2010-es világbajnok 1:54.634-es idejére már nem tudott válaszolni Stoner. Lorenzo 19. alkalommal szerezte meg az első rajtkockát a MotoGP-ben. A harmadik helyet a fantasztikus napot kifogó Crutchlow szerezte meg. Meglepően gyengén teljesített Dani Pedrosa. A Repsol Honda versenyzője csak a 7. helyet szerezte meg. A hátránya közel 1.3 másodperc volt. A két gyári Ducati között is hatalmas volt a különbség. Hayden az 5. lett 1:55.637-es idővel, míg Rossi csak a 12. helyet szerezte meg. A kilencszeres világbajnok (1:56.813) gyenge napot fogott ki, vajon a futamra feljavul?