Tenisz

Llodra: Megmutattam, hogy képes vagyok megverni Djokovicsot

Djokovics játékában benne volt a vereség lehetősége. Az előző fordulóban az argentin Juan Monaco ellen táncolt pengeélen, de végül továbbjutott, köszönhetően Monaco hibáinak. Llodra keze nem remegett meg, és elbúcsúztatta a szerb klasszist a legjobb tizenhat között. A végeredmény 7:6 6:2 lett a francia teniszező javára. Az első szettben még szükség volt a tie-breakre a győzelemhez, azonban a másodikra Djokovics összetört. Kérdés, hogy ha a világranglista harmadik helyezettje a jövő héten kezdődő ATP Word Tour Finals-on is ilyen teljesítményt tud csak nyújtani, elég lesz-e a továbbjutáshoz. Llodra a mérkőzés után így értékelt: Megmutattam, hogy képes vagyok megverni Djokovicsot. Djokovics csak annyit tett hozzá, hogy nem gondolja, hogy rosszul játszott volna. Mindamellett Llodra megérdemelte a győzelmet.