Livestream: Arsenal – Wigan Athletic, Premier League, 34. forduló

1-15. perc:.Támadólag lépett fel a hazai csapat, mely a 6. percben már meg is látszott, amikor Benayoun lövését védte bravúrral Al-Habsi.

Egy elrontott Arsenal szöglet után Di Santo kapott tiszta labdát, és hiába jött ki Szczęsny, Di Santo belőtte a helyzetet.

Két percen belül kettőt lő a Wigan! Gomez érkezett szemfülesen az Arsenal kapusának kiejtett labdájára, mellyel már 2-0. Teljesen szétesett az Arsenal, Artetát le is hozza Wenger mester. Először nyerhet az Emiratesben a Wigan.

15-30. perc: Al-Habsi óriási bravúrt mutatott be a játékrész legelején. A Wigan kapusa a felső sarokból paskolta ki a labdát. Az Arsenal drukkerei el sem hitték, hogy ez kimaradt. Remek a meccs! Vermaelen góljával szépít az Arsenal, így alig 20 perc alatt már a harmadik gólt láthattuk. A gól után Van Persie lő távolról, Al-Habsi azonban ismét a helyén volt. Djourou is veszélyeztetett, a labda azonban, ha nem is sokkal, de mellé ment. Egyértelműen az Arsenalé volt ez a játékrész, de a Wigan eddig hősiesen állja a sarat.

30-45. perc: Remek futball folyik a pályán. Az Arsenal hihetetlen tempót diktál, meglepő lenne ha végig bírnák az "Ágyúsok" ezt a sebességet, de az is, ha a Wigan tartani tudná ezt az eredményt, ekkora Arsenal fölényben. Keveset volt a Wigannél a labda, de amikor éppen náluk volt, akkor rendre veszélyes támadásokat vezettek. Reméljük a szünet nem veti vissza a csapatokat, és ugyanilyen élvezetes mérkőzést láthatunk a második negyvenöt percben is.

45-60. perc: Nagyon nyom az Arsenal, de eddig nem sikerült az egyenlítés. A Wigan már csak fél órára az első Emiratesben szerzett győzelmétől, mely akár az elsőosztályú tagság megőrzését is jelentheti. A játékrész legnagyobb helyzetét így is a Wigan hagyta ki: Moses gyalogolhatott volna be a kapuig, de a csatár elkapkodta a helyzetet, így Szczęsny védeni tudott.

60-75. perc: Továbbra is áttörhetetlen a Wigan védelme az Arsenal számára. Hiába a mezőnyfölény, képtelen újabb gólt szerezni Wenger csapata. Már csak 15 percük maradt erre.

75-90. perc: Heroikus küzdést mutatott be a vendég együttes, melynek három pont a jutalma! Az Arsenal első tíz percben bemutatott rövidzárlata három pontba került Wengeréknek.

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS A HÁRMAS CSATORNÁRA KATTINTVA ÉRHETŐ EL!