Magyar foci

Lipcseiék nyertek Barcson

Szombaton mindenki az Újpest – Ferencváros rangadóra figyelt, így a Fradi második csapata jóval kisebb érdeklődés mellett lépett pályára Barcson. A somogyi kisvárosban már az első félidőben eldőlt az összecsapás, ugyanis a meccs egyetlen gólja a 25. percben esett. Ekkor Peszmeg adott kitűnő labdát Bölcsföldinek, aki elgurította a kapus mellett (0-1). Mivel azonban a lövésbe még Danquah is belepiszkált, így az FTC légiósának neve került a jegyzőkönyvbe gólszerzőként. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy a Ferencváros hátvédjét, Sváb Dánielt a hajrában kiállította a játékvezető. A bekk a 86. percben mehetett zuhanyozni.

A találkozó lefújása után a hazaiak trénere, Kuczkó Gábor úgy értékelt, hogy bár mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani, a döntetlent reálisabb eredménynek érezné. Az FTC mestere, Lipcsei Péter azt fejtette ki, hogy igen küzdelmes, nehéz meccsen vannak túl. A zöld-fehérek edzője hozzátette, nagyon örül a győzelemnek, mivel egy jó csapat otthonából hoztak el három pontot.

Sikerével Lipcsei gárdája három helyet előrelépett a táblázaton, s úgy foglalja el a tizedik pozíciót, hogy egy meccsel kevesebbet játszott, mint az előtte álló Veszprém. Az eléggé rapszodikusan szereplő zöld-fehérek győzelmükkel megtörték egy rossz sorozatukat az NBII-ben. Eddig ugyanis a Fradi fiataljai nemcsak nyerni, de még gólt lőni sem tudtak, ha az Albert Stadionon kívül kellett játszaniuk.

Barcs – Ferencváros II 0-1 (0-1)

Barcs: Halasi – Dienes, Balogh, dr. Matus, Miskovics, Kordé (Horváth P. 68.), Hock, Koller (Baranyai 81.), da Cruz, Pavicevic, Scepanovic edző: Dragan Puskás

Ferencváros: Haber – Sváb, Antal, Vattai, Fülöp N. – Peszmeg, Tóth A., Abdi (Papp M. 60.) – Nyilasi B. (Vass 74.), Danquah (Morales 63.), Bölcsföldi edző: Lipcsei Péter

Gól: Danquah 21.

Sárga lap: Pavicevic 73. illetve Abdi 51., Antal 85.

Kiállítva: Sváb 86.