""

A Ligakupa harmadik fordulójában az eddig egy vereséget – otthon Győr 0-3 – és idegenben egy győzelmet – Gyirmót 2-1 – jegyző Budapest Honvédot fogadja a Szombathelyi Haladás. A nyugat-magyarországiak az első fordulóban a Rohonci úton 3-3-ra végeztek a Gyirmóttal, majd az első csapat helyett kényszerűségből pályára lépő U18-as együttesük 5:1-re kikapott a Győri ETO otthonában.

Artner Tamás, a Haladás szakmai munkájának irányítója a lehető legerősebb csapatot küldi pályára szerdán, és bizalmat szavaz az NB II-es csapatban futballozó, mindössze 17 esztendős Németh Máriónak is.

"Minden mérkőzésen győzni akarunk, így nyerni szeretnénk a mai Ligakupa-találkozón is – jelezte Artner Tamás, a Haladás mestere. – A válogatott mérkőzések miatti kéthetes szünetet arra használjuk fel, hogy játékban tartsuk a fiúkat, így a lehető legerősebb összeálításban lépünk pályára a Budapest Honvéd ellen. Azt nem tudom, hogy a kispestiek milyen csapattal érkeznek, de mi amúgyis elsősorban saját magunkra koncentrálunk. Jagodics Márk, Szakály Attila, Gyurján Bence, Ugrai Roland pedig az U20-as válogatottnál van. Kértük, hogy a sérüléséből nemrégiben felépült Radó András szerepeltetésétől tekintsenek el, így ő nem utazott el a korosztályos válogatotthoz. Kulcsár Kornél a vasárnapi NB II-es meccsen kisebb agyrázkódást szenvedett, Halmosi Péter, Korolovszky Gábor, Kenesei Krisztián, Búrány Zoltán kisebb sérüléssel bajlódik, Iszlai Bence pedig beteg. A fiatal Németh Márió két NB II-es meccsen három gólt szerzett, megnézem mire képes nálunk, így ő kezd a középpálya bal oldalán."

LIGAKUPA
A csoport, 3. forduló
Haladás-Bp. Honvéd
2012.10.10. szerda 17 óra, Szombathely
Vezeti: Kovács J. Zoltán
Asszisztensek: Márton Zsolt, Becséri Dániel
A csoport állása: 1. Győri ETO 9 pont (3 mérkőzés), 2. Budapest Honvéd 3 pont, 3. Szombathelyi Haladás 1 pont, 4. Gyirmót 1 pont (3 mérkőzés)