Magyar foci

Ligakupa – Nyert a Debrecen, de nem lehet elégedett

Nehezen lendült játékba a Debrecen, de a 14. percben megszerezték a vezetést: Mijadinoszki lövését még védte Csernyánszki, a kipattanót azonban Salami a hálóba kotorta. A gólt követően a hazai csapat a kapujához szegezte a vendégeket, csakhogy egy ellentámadás végén a Paks kiharcolt egy büntetőt, amit Vári rúgott be. Ezután nem nagyon ment a játék egyik csapatnak sem, sok volt a hiba, az eladott labda, de a 41. percben Yannick révén újra újra a Debrecennél volt az előny.

A második félidő elején Varga József egymaga vitte kapura a labdát, amit Csernyánszki megfogott. Nagy fölényben játszott a Debrecen, a Paks már alig-alig jutott el piros-fehérek kapujáig. A 86. percben a DVSC-nek megítélt büntetőt Coulibaly hagyta ki. Egy gyors kontra után majdnem egyenlített a Paks, de Magasföldi mellé lőtt. A visszavágót jövő szerdán 17:30 órától rendezik Pakson.