Magyar foci

Ligakupa: eltékozolta három gólos előnyét a Haladás

""

Gyorsan vezetést szerzett a Haladás, a 2. percben Radó jobb oldali beadását a hosszún érkező Andorka hat méterről a jobb sarokba vágta (1-0). A 6. percben a Radó fellökéséért megítélt büntetőt Andorka a bal sarokba helyezte (2-0). A Honvéd mezőnyben nem játszott rosszul, de a Haladás valamennyi lendületes, korszerű akciója gólveszélyes volt. A 19. percben Fehér indította Radót a jobb oldalon, a támadó elsőre még Kemenesbe lőtt, a kipattanót hat méterről a jobb sarokba helyezte (3-0).

Az eleredő esőben a nagy kedvvel futballozó vasi gárda újabb gólokat szerezhetett volna, mégis a vendégcsapat szépített. A 31. percben egy bedobás után Diakite fejjel megcsúsztatott labdáját Faggyas tíz méterről lőtte a kapu közepébe (3-1). Egyik csapat sem fektetett túl nagy hangsúlyt a védekezésre, a félidő hajrája is fordulatos játékot hozott.

""

Szünet után a kispesti csapat átvette az irányítást, a szombathelyiek ekkor elsősorban kontráikban bízhattak – volna. Ám az első félidővel ellentétben ekkor rengeteg labdát elszórtak a középpályán, így komoly helyzetig el sem jutottak. A másik kapunál viszont Rózsának egyre több dolga akadt, aki azonban biztosan hárította a vendégek próbálkozásait. A 75. percben Lovric, jobb sarokra tartó büntetőjét védte bravúrral a Haladás 66-osa, ám fél perccel később Hidi 14 méteres lövésénél már tehetetlen volt (3-2). A 83. percben egy védelmi kihagyást Abass tíz méterről, góllal büntetett (3-3).

Az első félidőben remekül futballozó – és több helyzetet is elpuskázó – Haladás teljesítménye a második játékrészre alaposan visszaesett, így a döntetlen reális..

Artner Tamás, a Haladás vezetőedzője:
"Az első félidőben jól játszottunk, sok helyzetet kialakítottunk, szép gólokat rúgtunk. A másodikban az alapemberek hiányában nem tudtuk birtokolni a labdát, a pálya szélén a Honvéd gyors játékosai domináltak. Összességében gólgazdag, jó mérkőzést vívtunk."

LIGAKUPA
A csoport, 3. forduló
Szombathelyi Haladás – Budapest Honvéd 3-3 (3-1)
Szombathely, 400
néző. Játékvezető: Kovács J. Z.
Gólszerzők: Andorka (2., 6. (11-esből) 19.), ill. Faggyas (31.), Hidi (75.9 , Abass (83.)
Sárga lap: Lovric (6.), Nagy G. (57.) , Ignjatovic (60.) , Farkas (75.), Devecseri (88.)
Haladás: Rózsa – Fehér, Guzmics (Zsirai, 24.), Devecseri, Farkas – Rajos, Nagy G. – Nagy D. (Horváth D., 62.), Radó (Czafit, 46.), Németh M. – Andorka. Edző: Artner Tamás
Honvéd: Kemenes – Lovric, Ignjatovic, Souleymane, Zivanovic – Abass, Diakite (Nagy G., 62), Hidi – Odia (Ikenne-King, 51.), Faggyas – Kostic (Erdélyi, 46.). Edző: Marco Rossi.