Magyar foci

Ligakupa: 0-2-ről állt fel a Fradi Kecskeméten

""

A Ligakupa negyedik csoportmérkőzésén a Ferencvárost fogadta a Kecskemét a Széktói Stadionban. A mérkőzés tétje a csoport első, biztos továbbjutást érő helye volt. Horváth Ferenc ezúttal erősebb csapatot küldött pályára az MTK ellenihez képest, de továbbra is hat hiányzóval kellett számolnia Mohl, Balogh, Szavics, Tölgyesi, Pekár és Burgos személyében. A Ferencváros legerősebb összeállításában érkezett, Ricardo Moniz az alapembereknek szavazott bizalmat.

Az első helyzet a hazaiak előtt akadt, Jorginho szabadrúgása után Litsingi lőtt fordulásból, ám éppen Ranilovics helyére érkezett a lövés, aki így fogni tudta azt. Az első percekben nem is nagyon találták a vendégek a mérkőzés ritmusát, meddő fölénybe tudtak kerülni a hazaiak.

Ez a fölény a 9. percben góllá is érett! Patvaros-Litsingi-Salami volt a labda útja, majd a nigériai támadó lövése egy védőről felpattanva, a hosszú kapufáról került a hálóba. Ez volt Salami harmadik gólja a Ligakupában. 1-0

A 12. percben akár meg is duplázhattuk volna előnyünket, ekkor Litsingi szögletét csúsztatta nem sokkal a hosszú alsó mellé Salami, a két támadó nagyon jól megértette egymást.

A 15. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn! Egy gyorsan elvégzett Sós szabadrúgás után Litsingi lépett kis és mesterien pörgetett Ranilovics fölött a hálóba. 2-0

Salami nagyon élt, az első félidő egyik legjobb teljesítményét nyújtotta, a 24. percben egy sistergős bombája nem sokkal szállt kapu fölé. A csapatjáték kitűnően működött, a párharcok zömét megnyerték a lila-fehér mezes játékosok, vendég helyzetet, lövést szinte fel sem jegyezhettünk.

A 36. percben aztán a semmiből szépítettek a vendégek, Jenner lapos szabadrúgása csusszant el a lábak alatt a jobb alsóba. 2-1

A 42. percben visszaállíthattuk volna a két gólos különbséget, Jorginho szerzett labdát, szépen ugratta ki Salamit, akinek centerezését Litsingi senkitől sem zavartatva vágta fölé ballal.

A szünetben a Fradi kettőt is cserélt, az első félidő hajrájában ápolt Klein vélhetően kényszerű okokból hagyta el a pályát és lejött Máté is. Az első helyzet a vendégeké volt, Jenner ugrott volna ki, Borszéki gyönyörűen mentett előle. Fordulás után némileg tudatosan átadtuk a területet és a Fradinak is jót tettek a változtatások, hatékonyabbak lettel előre játékban. Ezzel együtt kevesebb helyzetet láthattak a nézők, főleg a középpályán zajlott a játék.

A 60. percben aztán egy újabb bombával egalizált az FTC, egy kifelejt labdát Ionescu vágott a bal felsőbe védhetetlenül. 2-2

Ezek a Fradi percei voltak, nem meglepő módon Horváth Ferenc is próbált belenyúlni a mérkőzésbe, Dosso érkezett a némileg elfáradó Salami helyére. A 66. percben egy ütközés után sajnálatos módon Forró szenvedett sérülést, fiatal balhátvédünk egy kontrát állított meg önfeláldozó módon. Távoli lövések akadtak itt is, ott is, de ezek komoly veszélyt nem jelentettek a kapusok számára. Az utolsó 20 percre mindkét csapat mozgósította utolsó erőtartalékjait is a siker érdekében. A 76. percben Dosso ugrott meg, Otten az utolsó pillanatban mentett előle a tizenhatoson belül. A 84. percben meccslabdája volt a kecskemétieknek, Dosso tette ki jobbra Sósnak a labdát, akinek beadását Tarabai lőtte a felső léc érintésével fölé. A 89. percben aztán Orosz lövését védte Borszéki, majd némileg érthetetlen módon egy vitathatatlanul csúnya fault után Vaskó kapott piros lapot. Az eredmény már nem változott, maradt a három pont különbség a két csapat között.

LABDARÚGÁS
Ligakupa, 4. forduló
A csoport
Budapest Honvéd-Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)

Szerdán játsszák:
Gyirmót-Győri ETO FC 17 ó

Az állás: 1. Győri ETO FC 9 pont/3 mérkőzés, 2. Budapest Honvéd 7/4, 3. Szombathelyi Haladás 2/4, 4. Gyirmót 1/3

D csoport:
Kecskeméti TE-Ferencváros 2-2 (2-1)
KTE:
Borszéki – Sós, Vaskó, Póti, Forró (Tarabai 68.) – Ramos, Patvaros – Litsingi, Bertus (Farkas B. 78.), Jorginho – Salami.
FTC: Ranilovics – Alempijevics, Klein (Ionescu 46.), Otten (Beliczky 90.), Sváb – Gyömbér, Csukics – Jenner, Böde, Somalia – Máté (Orosz 46.).
Gól: Salami (9.), Litsingi (15.) ill. Jenner (36.), Ionescu (60.)
Sárga lap: Forró ill. Csukics, Jenner.
Piros lap: Vaskó (89.)

Kedden játsszák:
MTK Budapest-Szolnoki MÁV FC 13 ó

Az állás: 1. Ferencváros 10 pont/4 mérkőzés, 2. Kecskeméti TE 7/4, 3. MTK Budapest 1/3 (0-2), 4. Szolnoki MÁV FC 1/3 (1-7)