Magyar foci

Lencse góllal debütált, Huszti megint betalált – Légióskörkép

ANGLIA

A Championshipben szereplő, Bogdán Ádámmal felálló Bolton Wanderers 1-1-es döntetlent ért el a Nottingham Forest otthonában, és jelenleg a másodosztály 16. helyén áll.

Championship, 32. forduló:
Nottingham Forest (11.) – Bolton Wanderers (16.) 1-1 (Bogdán Ádám védte a vendégek kapuját)

BELGIUM

A liga három magyarja közül egyik sem játszott – Juhász és Köteles csapatuk keretében sem volt ott.

Pro League, 27. forduló:
Anderlecht (1.) – Sporting Charleroi (12.) 2-0 (Juhász Roland ezúttal sem volt ott az Anderlecht keretében)
Genk (3.) – Kortrijk (8.) 2-0 (Köteles László nem volt ott a haziak keretében)
OH Leuven (10.) – Beerschot (14.) – 1-1 (Bodor Boldizsár a vendégek kispadján ült)

""

GÖRÖGORSZÁG

A görög Super Leauge a 22. fordulójához érkezett a hétvégén. Fülöp Márton és Lencse László csapata, a tabella második helyén álló Aszterasz Tripolisz 2-1-re győzött a Veria vendégeként. A győztes találatot a 78. percben csereként beálló, debütáló Lencse László szerezte a 92. percben. Megyeri Balázs csapata, a listavezető Olimpiakosz is győzött: a pireusziak a magyar hálóőrrel soraikban verték a Xanthi csapatát.

Super League, 22. forduló:
Veria (15.) – Aszterasz Tripolisz (2.) 1-2 (Fülöp Márton végig a pályán volt, Lencse László csereként beállva szerzett győztes gólt)
Xanthi (7.) – Olimpiakosz Pireusz (1.) 0-2 (Megyeri Balázs védte a vendégek kapuját)

HOLLANDIA

Németh Krisztián csapata – a magyar légiós nélkül – ikszelt az Alkmaar ellen az Eredivisie 23. fordulójában. Horváth Gábor ezúttal sem volt a keret tagja a Heerenveen elleni győztes meccsen, míg a NEC – melynek kapuját Babos Gábor védte – otthon kapott ki 2-1-re a Venlótól.

Eredivisie, 23. forduló:
Roda JC (16.) – AZ Alkmaar 2-2 (A sérült Németh Krisztián nem volt ott a Roda keretében)
NEC Níjmegen (7.) – VVV Venlo 1-2 (Babos Gábor védte a hazaiak kapuját)
ADO Den Haag (8.) – Heerenveen (14.) 2-1 (Horváth Gábor nem volt kerettag)

IZRAEL

Hrepka Ádám csapata 5-3-ra nyerni tudott a Maccabi Netanya elleni bajnokin.

Ligat ah’Al, 23. forduló:
A Bnei Yehuda (4.) – Maccabi Tel Aviv (1.) mérkőzést ma este 19.50-kor rendezik.

NÉMETORSZÁG

Németországban ezúttal Huszti Szabolcsot ünneplehettük: a magyar középpályás idénybeli nyolcadik gólja egy pontot ért a Hannovernek. Varga Józsefet , a Greuther Fürth légiósát 38 perc után két sárgával kiálították, Szalai Ádámék döntetlent játszottak a Schalkéval, míg a Hajnal Tamást nélkülöző Stuttgart Hoffenheimből hozta el mindhárom bajnoki pontot. A másodosztályban Király Gábor védett az 1860 Münchenben a Bochum elleni vesztes mérkőzésen.

Bundesliga, 21. forduló:
Nürnberg (14.) – Hannover 96 (8.) 2-2 (Huszti Szabolcs végig a pályán volt, gólt rúgott a Hannoverben)
Fortuna Düsseldorf (13.) – Greuther Fürth (18.) 1-0 (Varga József 38 perc alatt a kiállítás sorsára jutott, a sérült Stieber nem volt kerettag a Fürth-ben)
FSV Mainz 05 (7.) – Schalke 04 (9.) 2-2 (Szalai Ádám végig a pályán volt, ezúttal nem talált be)
Hoffenheim (16.) – VfB Stuttgart (12.) 0-1 (Hajnal Tamás nem szerepelt a keretben)
Bundesliga 2, 22. forduló:
1860 München (9.) – Bochum (12.) 0-1 (Király Gábor végigvédte a mérkőzést)

OLASZORSZÁG

A Serie A-ban szereplő Tőzsér Dániel ezúttal ott volt az Udinese ellen győztes Genoában, sőt, végigjátszotta a mérkőzést, és egy sárga lapot is begyűjtött.. A Serie B-ben a magyaros rangadón Feczesin Róbert végig a pályán volt az Ascoliban, míg a Pro Vercelliben Filkor Attila 76 percet kapott. Laczkó Zsolt a Vicenza padján ült a Brescia elleni győztes mérkőzésen.

Serie A, 25. forduló:
Genoa CFC (17.) – Udinese (9.) 1-0 (Tőzsér Dániel végig a pályán volt, az 55. percben sárga lapot kapott)
Serie B, 26. forduló:
Brescia (9.) – Vicenza (20.) 0-1 (Laczkó Zsolt a vendégek kispadjáról nézte végig a mérkőzést)
Ascoli (10.) – Pro Vercelli (21.) 0-0 (Feczesin végigjátszotta a meccset az Ascoliban, Filkor Attila kezdőként 76 percet tölthetett a pályán a vendégeknél)

SPANYOLORSZÁG

Pintér Ádám kezdőként lépett pályára az Osasuna otthonában, és az 54. percben sárga lapot kapott a Zaragoza magyar légiósa. A találkozón egyébként összesen 14 sárga lapo (!) osztott ki a bíró.

Primera División, 24. forduló:
Osasuna (16.) – Real Zaragoza (17.) 1-0 (Pintér Ádám végig a pálylán volt, sárga lapot kapott)