Legyűrték a Leicestert, De Bruyne-bemutató, Chelsea-iksz

""

A Pool küzdelmes meccsen tartotta otthon a három pontot, amihez a lesérülő Divock Origi helyére beálló Christian Benteke második félidei villanása kellett (Roberto Firmino passza után).

A Rókák a gól után nem tudtak ritmust váltani, és megérdemelten kaptak ki a kezdeményezőbb Vörösöktől. Ranieri legénységével korábban csak az Arsenal tudott elbánni (5-2-re).

A Manchester City feledtette a hétfői, Arsenal elleni zakót: laza 4-1-gyel küldte haza a Sunderlandet. Yaya Touré lába ismét elsült, de elsősorban Kevin De Bruyne inspirálta sikerre a Világoskékeket, hiszen a belga, amellett, hogy betalált, Sterling és Bony fejesgólját is előkészítette. Még az is belefért, hogy az Agüero-helyettes Wilfried Bony fölévágjon egy büntetőt.

Guus Hiddink nem ünnepelhetett győzelmet debütálása alkalmával a Chelsea régi-új menedzsereként, pedig nem sok hiányzott ehhez otthon a Watford ellen. Oscar ugyanis tíz perccel a vége előtt, 2-2-nél – az említett Bonyhoz hasonlóan – csúnyán elpuskázott egy büntetőt, miután megcsúszott az ítéletvégrehajtás közben.

Diego Costa remek duplát ért el a találkozó folyamán, de a győzelem elmaradásán túl már csak azért sem lehet boldog, mert az újabb sárga lap azt jelenti számára, hogy nem szerepelhet hétfőn az Old Traffordon.

Harry Kane-el a csapatban nem veszíthet a Spurs. Az angol válogatott csatár a 10. és a 11. bajnoki találatát jegyezte (előbbit büntetőből) a White Hart Lane-en a Norwich leléptetése alkalmával.

Premier League, 18. forduló, kiemelt meccsek
Liverpool-Leicester 1-0 (Benteke 63.)

Manchester City-Sunderland 4-1 (Sterling 13., Yaya Touré 17., Bony 22., De Bruyne 54., ill. Borini 59.)

Chelsea-Watford 2-2 (D. Costa 33., 66., ill. Deeney 42. – 11-esből, Ighalo 57.)

Tottenham-Norwich 3-0 (Kane 26. – 11-esből, 42., T. Carroll (80.)

További eredmények: Bournemouth-Crystal Palace 0-0, Aston Villa-West Ham 1-1, Swansea-West Brom 1-0.
Korábbról: Stoke-Manchester United 2-0.
Később: Newcastle-Everton 18:30, Southampton-Arsenal 20:45.