Ledolgozta hátrányát a Zenit, de végül idegenben is nyerni tudott a Benfica

""

A Zenit portugál mestere, André Villas-Boas nagy rohamokat ígért, de az első félidőben a Benfica kezdett jobban, Jonás szabadrúgását védte Lodgin, majd Artyem Dzjuba kapu mellé lőtt az oroszok első helyzeténél. A folytatásban mindkét kapu előtt voltak helyzetek, de nagy ziccerig nem jutottak a csapatok.

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, majd 60 percnyi játék után kettőt is cserélt a Zenit. Az egyik csere, Igor Szmolnikov majdnem azonnal be is talált, majd később Jurij Zsirkov egyéni villanása után Hulk fejesével megszerezte a vezetést az orosz csapat.

Sokan már a hosszabbításra készültek, szinte a semmiből jött a csereként beállt Raúl Jiménez lökete, amit a kapufára tolt Lodigin, de a kipattanóra lecsapott Nicolás Gaitán és egyenlített.

A végeredményt a hosszabbítás utolsó percében egy másik csere, Talisca állította be, a Benfica jutott tovább.

Kassai Viktor összességében jól dirigálta a mérkőzést.

Zenit (orosz)–Benfica (portugál) 1–2 (Hulk 69., ill. N. Gaitán 87., Talisca 96.)
Továbbjutott: a Benfica, 3–1-es összesítéssel