Magyar foci

Leandro bombagólt lőtt, Szalai büntetőt rontott – Légióskörkép

ANGLIA

A sérült Gera Zoltánt nélkülöző West Bromwich Albion hazai pályán 2-1-re kikapott az Arsenaltól. Egy osztállyal lejjebb a Bolton Bogdán Ádámmal a soraiban verte 2-0-ra a Wolverhamptont. Futács Márkó nem volt a Blackpool keretének tagja a Nottingham Forest elleni 1-1 alkalmával.

Premier League, 32. forduló:
West Bromwich Albion – Arsenal 1-2 (Gera Zoltán sérült)
Championship, 41. forduló:
Bolton Wanderers – Wolverhampton Wanderers 2-0 (Bogdán Ádám végig a pályán volt)
Nottingham Forest – Blackpool 1-1 (Futács Márkó nem került a keretbe a vendégeknél)

AUSZTRIA

A 28. fordulóval folytatódott az osztrák Bundesliga, melynek két magyarja közül Szabics Imre csereként a 74. percben szállt be a Salzburg otthonában 3-0-ra kikapó Sturm Grazba, Sáfár Szabolcs pedig végigjátszotta a Wacker Innsbruck Rapid Wien elleni meccsét, melyen óriási bravúrt bemutatva a meccset 9 emberrel befejező sereghajtó 1-1-es döntetlent ért el a dobogó harmadik fokán álló bécsiek ellen.

Osztrák Bundesliga, 27. forduló:
Salzburg – Sturm Graz 3-0 (Szabics Imre a 74. percben állt be)
Wacker Innsbruck – Wolfsberger AC 2-3 (Sáfár Szabolcs végig a pályán volt a hazaiaknál)

CIPRUS

A liga két magyarja közül Graszl Károly a 82. percben szállt be az Olympiakos Nicosia ellen a Nea Salamis csapatába, Leandro pedig góllal vette ki a részét az Omonia APOEL elleni 3-0-s sikeréből.

Leandro gólja 1:00-nál a videóban:

1. Division, rájátszás:
Omonia Nicosia – APOEL 3-0 (Leandro végig a pályán volt, szerzett egy gólt és kapott egy sárgát.
Olympiakos Nicosia – Nea Salamis 0-0 (Graszl Károly a 82. percben állt be a vendégeknél.

GÖRÖGORSZÁG

A görög Super Leauge 28. fordulóját rendezték a hétvégén. A már bajnok Olimpiakosz Megyeri Balázzsal a kapujában 4-0-ra kiütötte a Plataniasz csapatát, az Aszterasz Tripolisz viszont 1-0-ra kikapott a Skoda Xanthitól hazai pályán. A vendéglátóknál csak Lencse László lépett pályára a magyarok közül, ő 66 percet kapott kezdőként, Fülöp Márton viszont nem volt a keretben.

Super League, 28. forduló:
Plataniasz – Olimpiakosz Pireusz 0-4 (Megyeri Balázs végigvédte a meccset a vendégeknél)
Aszterasz Tripolisz – Skoda Xanthi 0-1 (Lencse Lászlót a 66. percben cserélték le)

HOLLANDIA

Az Eredivisie 29. fordulójában a Breda a sérült Németh Krisztián nélkül kapott ki a Twentétől, a Groningen ellen 3-1-re veszítő Heerenveen kispadján viszont már ott ült a felépülő Otigba Kenneth. Az NEC Babos Gáborral a kapujában ért el 1-1-es döntetlent az AZ ellen.

Eredivisie, 29. forduló:
NEC – AZ 1-1 (Babos Gábor végig a pályán volt a vendégeknél)
Groningen – Feyenoor 3-1 (Otigba Kenneth a cserepadon ült.)
Twente – Roda 2-0 (Németh Krisztián sérült)

IZRAEL

Hrepka Ádám csapata, a Bnei Jehuda 3-0-s győzelmet aratott a rájátszás 4. fordulójában az Ironi Ramat Hasharon ellen, az első gólt a magyar támadó szerezte.

Ligat ah’Al, rájátszás, 4. forduló:
Bnei Yehuda – Ironi Kirjat Shomona 1-1 (Hrepka Ádám nem tudni, ott volt-e a keretben)

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály, az Ekstraklasa 21. fordulójában Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan 4-2-re verte a Lechia Gdanskot, a magyar támadó lőtte csapata harmadik gólját.

Ekstraklasa, 21. forduló:
Lech Poznan – Lechia Gdansk 4-2 (Lovrencsics Gergő végig a pályán volt, gólt szerzett a Lechben)

NÉMETORSZÁG

A Bundesliga 28. fordulójában csak Szalai Ádám lépett pályára a magyarok közül, ám csak egy kihagyott büntetővel tudta észrevétetni magát a Nürnberg ellen. Egy osztállyal lejjebb Király Gábor végigvédte az 1860 München Energie Cottbus elleni meccsét. Csapata 1-1-es döntetlent játszott és így már hat pontra van a már osztályozót érő harmadik helytől.

Bundesliga, 28. forduló:
Borussia Mönchengladbach – Greuther Fürth 1-0 (Varga József nem volt keretben a vendégeknél)
Nürnberg – Mainz 2-1 (Szalai Ádám végig a pályán volt, a 28. percben büntetőt hibázott)
Hannover – Stuttgart 0-0 (Huszti Szabolcs sérült, Hajnal Tamás kispados volt a vendégeknél)
Bundesliga 2, 28. forduló:
Erzgebirge Aue – 1860 München 0-1 (Király Gábor végig védett a vendégeknél)

OLASZORSZÁG

A Serie A-ban a Genoa Tőzsér Dániel nélkül kapott ki 2-0-ra a Napolitól. A másodosztályban Feczesin Róbert nem volt az Ascoli keretének tagja a Livorno ellen, csakúgy, mint a Vicenza esetében Laczkó Zsolt, a Pro Vercelli esetében pedig Filkor Attila.

Serie A, 31. forduló:
Napoli- Genoa 2-0 (Tőzsér Dániel nem volt keretben a vendégeknél)
Serie B, 35. forduló:
Livorno – Ascoli 3-0 (Feczesin Róbert nem volt a keretben)
Modena – Pro Vercelli 1-0 (Filkor Attila nem volt a keretben)
Vicenza – Cittadella 1-2 (Laczkó Zsolt nem volt a keretben)

OROSZORSZÁG

Az orosz első osztáyl legutóbbi játéknapján Dzsudzsák Balázs a 87. percig volt pályán az Amkar Perm otthonában 1-1-et játszó Dinamo Moszkvában, Priskin Tamás pedig keretben sem volt az Alanyija Vlagyikavkaz Anzsi elleni meccsén.

Premjer Liga, 23. forduló
Amka Perm – Dinamo Moszkva 1-1 (Dzsudzsák Balázs a 87. percben cserélték le)
Anzsi Mahacskala – Alanyija Vlagyikavkaz 0-0 (Priskin Tamás keretben sem volt a vendégeknél)
A Koman Vladimirt foglalkoztató Krasznodar hétfőn játszik a Mordovia Szaranszk otthonában)

SPANYOLORSZÁG

A spanyol bajnokságban Pintér Ádám a kispadról nézte végig, ahogy a Real Zaragoza 3-2-re kikapott a Deportivo La Coruna otthonában.

Primera División, 30. forduló:
Deportivo La Coruna – Real Zaragoza 3-2 (Pintér Ádám a kispadon ragadt a vendégeknél)