Leáldozóban Edwards csillaga, Kyle Busch nyert és növelte előnyét

A Joe Gibbs Racing (Toyota) versenyzője, Kyle Busch káprázatos formában van, ugyanis a NASCAR Sprint kupa széria előző három futamán rendre felállhatott a képzeletbeli dobogóra. A huszonhat esztendős Busch Long Pondban a második, Watkins Glenben a harmadik, míg múlt hét vasárnap Brooklyn-ban az első helyet szerezte meg. A Pure Michigan 400 elnevezésű futamon Busch huszonkét körön keresztül vezetett. A fiatal versenyző idénybeli negyedik, Sprint kupa  pályafutása huszonharmadik győzelmét aratta.

Busch mögött az ötszörös Sprint kupa bajnok, nem mellesleg címvédő Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) végzett. ”Superman” utoljára a július 9-i Quaker State 400 elnevezésű versenyen állhatott fel a dobogóra, akkor a harmadik lett. A harmadik helyen a szintén káprázatos formában lévő Brad Keselowski (Penske Racing, Dodge) végzett. A huszonhét esztendős versenyző egymás után a harmadik versenyén zárt az első három hely valamelyikén (Long Pond 1., Watkins Glen 2.).

Az összetettben Kyle Busch továbbnövelte az előnyét. Egy héttel ezelőtt, még azonos pontszámmal (752) állt Carl Edwards-cal, de a Roush Fenway Racing (Ford) versenyzője pocsék futamot teljesített, ugyanis a  harminchatodik lett. Edwards a dobogóról is lecsúszott, ugyanis Johnson és Kevin Harvick (Richard Childress Racing, Chevrolet) is megelőzte őt. Harvick-nak és Edwards-nak is 760 pontja van, igaz az előbbinek három, míg az utóbbinak egy győzelme van idén.