Spanyol foci

Laporta nem hagyta szó nélkül Mbappé tettét

Kép forrása: Getty Images

Nem meglepő, hogy a vasárnap esti Spanyol Szuperkupa döntő után is még mindig a finálé a beszédtéma Spanyolországban.

Bár most már inkább annak az utózöngéi. Nem véletlenül. Hiszen a Real Madrid csatára korántsem sportszerű gesztust tett, amikor Kylian Mbappé megakadályozta, hogy a Real Madrid játékosai sorfalat álljanak a Szuperkupa-győztes Barcelona tagjainak.

A francia csatár tettére pedig a maga módján reagált az FC Barcelona elnöke is.

„Meglep, amit Mbappé tett. Győzelemben és vereségben is nagylelkűnek és tisztelettudónak kell lenni. Ez a sport lényege. Amiben a normális viselkedés elvárt. Mi tiszteletben tartottuk az ellenfél csapatát. Ezért nem értem ezt.” – nyilatkozta az elnök.

„Más energia volt a La Liga-mérkőzés óta. A játékosok kicsit feszültebbek voltak. Ez érthető. Az igazság az, hogy nem láttam azt, amikor Mbappé mindezt tette, de megértem, hogy nagyon nehéz pillanatokon mentek keresztül. Biztosan nagyon frusztráltak voltak, és ezért volt ez a reakció.”

Azért Laporta „belecsípett” az ellenfélbe, arra utalva, hogy érhető volt az ellenfél reakciója látva a Barcelona dominanciáját a pályán:

„Azt hiszem, hogy azt gondolták, hogy több esélyünk van megnyerni ezt a meccset. De aztán látták a pályán, hogy mi történik.” – nyilatkozta Laporta.

Hogy ez a nyilatkozat mit vált majd ki a madridiakból? Nos ez a két csapat következő találkozásakor kiderül majd.