Nemzetközi labdarúgás

Laporta: nem adom meg azt az örömet Tebasnak, hogy lemondok

A Barcelona elnöke, Joan Laporta úgy érzi, a La Liga elnöke, Javier Tebas lejárató kampányt folytat ellene és klubja ellen.

A katalánok elnök, Joan Laporta nemrég bejelentette, hogy egy teljeskörű kivizsgálást követően magyarázatot adnak a liga elnökének, Javier Tebasnak a Negreira üggyel kapcsolatos kérdéseire.

„Úgy döntöttünk, hogy kiszervezzük a tények kivizsgálását. Fontos, hogy a vizsgálat független és szigorú legyen, mert a Barca, a partnerei és a rajongói megérdemlik azt. Úgy gondoljuk, a demokratikus társadalomhoz szabad újságírásra van szükség, de sajnáljuk, hogy az ügyészség által vizsgált, maximális őrizet alá eső ügyben kiszivárogtak az adatok és dokumentumok” – jelentette ki.

„Ezekről a munkákról számla készült, és a szolgáltatások dokumentálva lettek. A lehető legrövidebb időn belül sajtótájékoztatót tartunk, hogy megosszuk mindazokat az információkat, amikkel rendelkezünk az üggyel kapcsolatban” – tette hozzá, majd arra is kitért, úgy gondolja, Tebas hadjáratot folytat a Barcelona ellen.

"Tebas úr ismét megmutatta igazi arcát. Már szembesültem vele, hogy támadást indított ellenem és a Barca ellen. De most ismét lehullot róla az álarca. Pályafutása alatt már többször megmutatkozott, mennyire ellenséges a Barcelonával szemben. Már 2005-ben sem akarta, hogy Messi itt játsszon. Megszállottá vált. Nem bocsátja meg nekünk, hogy nem írtuk alá a megállapodást a CVC-vel, és hogy a Szuperligában szerepelünk. Azt akarja, hogy ne legyek a Barca elnöke. De nem adom meg neki ezt az örömöt.”

Úgy tűnik, a két szakember közti csata még jó ideig eltart.

Borítókép: Urbanandsport/NurPhoto via Getty Images