Laporta kitálalt Messi távozásáról – Tettem, amit tennem kellett
Joan Laporta, a Barcelona elnöke ismét magához ragadta a mikrofont, és az El País-nak adott interjújában a klubot érintő legforróbb témákban foglalt állást.
Lionel Messi fájdalmas búcsújától kezdve a Real Madriddal való feszült viszonyig, Laporta kendőzetlenül és bocsánatkérés nélkül vázolta fel a saját nézőpontját.
Az egyik legfontosabb téma Messi 2021-es távozása volt – egy olyan döntés, amely azóta is meghatározza a klub jelenét. Laporta világossá tette: bár érzelmileg nehéz volt, a keret újjáépítése és a Barca hosszú távú jövője érdekében elkerülhetetlennek tartotta a lépést.
„Azt tettem, amit meg kellett tennem. Leo a pályafutása végéhez közeledett, nekünk pedig új csapatot kellett építenünk. Szerettem volna-e, hogy ez az építkezés az ő segítségével történjen meg? Igen. Megpróbáltuk, de végül nem jött össze” – kezdte az elnök.
‼️ Joan Laporta: „Messi’s departure? It is something that I will carry with me always. I also like to think that it was with me as president that we put Leo in the first team.”
„And for many years he was the best player in the world with me as president. Then I had to make a… pic.twitter.com/OqKaXmhLdm
— Barça Universal (@BarcaUniversal) March 29, 2026
Messi öröksége és a lehetséges visszatérés
A különválás ellenére Laporta nyitva hagyta a kaput az argentin ikon előtt, legalábbis szimbolikus értelemben. Hangsúlyozta Messi megkerülhetetlen szerepét a gránátvörös-kékek történelmében, a legnagyobb legendák közé emelve őt.
„Ő a generációja kulcsfigurája: Kubala, Cruyff és Messi. Megérdemel egy szobrot és egy méltó búcsúmeccset is, hiszen a Barca az otthona. A jövőbeli és a jelenlegi kapcsolatunk olyan lesz, amilyet Leo és a klub is akar – eljön majd a pont, amikor az érdekeink újra találkoznak.”
A Negreira-ügy: „Madridi lejárató kampány”
Természetesen szóba került a klubot övező Negreira-botrány is. Laporta határozottan visszautasította, hogy az ügy maradandó foltot hagyna a Barcelona hírnevén. „Szó sincs erről. Ez inkább egy intézményesített lejárató kampány, amely szerencsére nem járt sikerrel. Madridból irányított érdekek mozgatják a szálakat” – mondta.
Az elnök még tovább ment a bírói ellenszél kapcsán, kijelentve, hogy a Barcelonával szemben történelmileg igazságtalanabbul járnak el, mint riválisukkal szemben.
„Mindig is úgy éreztem, hogy messze a mezőny felett kell teljesítenünk, mert a bírók nem nekünk kedveznek. Úgy tűnik, Madridban valahogy mindig segítséget kapnak. Egyszerűen ’Barcelonitisben’ szenvednek. Most azért kritizálnak minket, mert egy korábbi alelnököt alkalmaztunk, miközben náluk a bírói bizottság elnökei ezer szállal kötődtek a Realhoz” – magyarázta.
A fagyos viszony Florentino Pérezzel
Laporta a Real Madrid elnökével, Florentino Pérezzel való kapcsolatáról is beszélt, megerősítve, hogy a viszonyuk az utóbbi időben mélypontra került. Bár korábban az Európai Szuperliga kapcsán egy oldalon álltak, a partnerség mára kihűlt.
„Már jó ideje nem beszéltünk. Amióta Pérez beszállt a Negreira-ügybe, a kapcsolatunk megromlott. Ettől függetlenül tisztelem őt, és úgy érzem, ez kölcsönös volt. A Szuperligából pedig azért léptünk ki, mert elvesztette a célját, nem valósult meg, és ezt meg is mondtuk nekik. Emellett az UEFA is tett lépéseket az európai futball fenntarthatósága érdekében” – zárta gondolatait Laporta.