Magyar foci

Lanzafame is játszott a Nitra-verő Honvédban

""

A Felcsúton részleges combizom szakadást szenvedett Aleksandar Ignjatovic volt az egyetlen, aki sérülés miatt nem játszhatott az FC Nitra ellen. A védő gyógyulása 2-3 hetet vesz igénybe. A meccsen próbajátékosokat tesztelt Marco Rossi. A román Pascariu és az olasz Landzafame esetleges szerződtetéséről holnap dönt a stáb.

Az első percek a tapogatózás jegyében teltek el, egymással ismerkedtek a csapatok. Ez azonban nem tartott sokáig, mert egy támadás végén megszerezte a Honvéd a vezetést, nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok. Erre a vendégek fizettek rá, mivel a kispestiek hamarosan ismét egy szép és gyors támadás révén növelték előnyünket. Jó iram és nagy küzdelem, helyenként pedig jó játék jellemezte az első félidőt, amely nem volt mentes az apró szabálytalanságoktól sem. Az FC Nitra felvonultatta a szlovák futball minden erényét, erőszakosan, nagy iramban futballoztak, a hazaiak azonban felvették a kesztyűt, így egy nagyon jó meccset láthattak a szép számmal kilátogató szurkolók. A vendégek első kapura lövése a 19. percben nem okozott gondot Kemenesnek. A 20. percben Vernes Richárd már másodszor próbálta a kapuba emelni a labdát. Az elsőnél, alig kerülte el a labda a bal felső sarkot, a másodiknál a visszafutó kapus tolta ki a labdát a mezőnybe. A félidő hátralévő részében, jobbára a pálya középső harmadában gyömöszölték egymást a csapatok.

A második játékrészben cserékkel frissített Marco Rossi, a Honvéd pedig tovább játszotta  azt az attraktív, sok mozgásos játékát amelyet az első félidőben láttunk, helyzetekkel és gólokkal. Egy óra játék után szerkezetet váltottak a hazaiak, amit a vendégek jól reagálták le és két gyors góllal jelezték, hogy nem mondanak le akár az egyenlítésről sem. Egy kontrát követően büntetőhöz jutott a Honvéd, melyet értékesített is, ezzel el is dőlt a mérkőzés.