Egyéb sportok

Lahti: A selejtező eredménye alapján rendezték a sífutást

A tegnapi törölt csapat sprintverseny után a mai gundersent a norvég Jan Schmid nyerte, szezonbeli első győzelmét aratta, mögötte két német lett dobogós, Tino Edelmann és Johannes Rydzek személyében. Az első hat helyen három német és három norvég.

A selejtező síugrás eredményei alapján a sífutás előtt a norvég Hovard Klemetsen állt az élen, tőle megszokhattuk már a jó ugrásokat. Mögötte az idén sífutásban egy nyári vírus miatt gyengélkedő tino Edelmann indult kevéssel lemaradva. Ekkor még az osztrák Wilhelm Denifl is ott volt az élmezőnyben, de Edelmann hamar otthagyta őket.

Mögöttük a második bolyban ott volt két jó futó, Watabe és Brian Fletcher, akiket utolértek a hátrébbről induló erős sífutók.Denifl és Klemetsen visszacsúsztak, a második csoportból pedig kivált Schmid, akivel csak Rydzek tudta tartani az erősödő tempót. Az utolsó emelkedőn Schmid mégjobban erősített, és fél kilóméter alatt ledolgozta 20 másodperces hátrányát. Az utolsó lejtőt már kb. 100 méter előnnyel kezdte meg.

Björn Kircheisen a 17. helyről lett 4., az 5. helyre a végső sprintben bejött Klemetsen, a 6-7-8. helyről pedig célfotó döntött. Végül a gép Magnus Moant hozta ki 6. helyezettnek, mögötte Fletcher lett a 7. és Watabe a 8. Az összetett világkupában továbbra is az élen állon Chappuis meglepően gyenge teljesítménnyel a 18. helyen ért célba. Még így is 164 pontos előnye van, mivel a legnagyobb ellenfele, Watabe sem tudott kiemelkedően teljesíteni.