Magyar foci

Labdarúgó NB I: Egy jó félidővel nyert a Fradi

Az első félidőben még be sem melegedtek a szép számmal kilátogató szurkolók, és még a vezetőedzők sem kiabáltak, amikor már megszerezte a vezetést a Ferencváros. Beliczky lőtt kapufát, a kipattanót pedig Simic fejelte a hálóba, mellyel már 45 másodperc után 1-0 állt az eredményjelzőn.

Az első tíz percben jó iramban játszottak a hazaiak, a Kecskemét ötlettelenül focizott, így megérdemelten vezetett a Ferencváros. Ezután további húsz percig még jó iramot diktált a hazai csapat, azonban igazi veszélyes helyzet egyik oldalon sem alakult ki, egészen a 32. percig. Ekkor Simic kapott csúnya rúgást Mohltól, amiért a védő sárga lapot is kapott, majd a megítélt szabadrúgást beívelte a Ferencváros, Grúz pedig a hálóba fejelt. 2-0-ra módosult ezzel az állás, ezekben a percekben úgy tűnt, hogy véglel eldöntheti a találkozót a hazai csapat.

""

Igazán komoly helyzet azonban már nem alakult ki az első félidőben, mindössze néhány távoli lövés jellemezte a találkozót. A Kecskemét legveszélyesebb szituációja a 37. percben alakult ki, ekkor veszélyes helyről kapott (közvetett) szabadrúgást a KTE. Tököli gurított Lencsének, aki azonban a sorfalba lőtt, így ez sem jelentett komoly veszélyt.

A második félidő aztán jóformán meg sem történt. Persze csak azután mondhatjuk ezt igaznak, ha hozzátesszük: a 48. percben szépített a Kecskemét. Bertus adott be, Litsingi pedig megnyerte a Sváb elleni fejpárbajt, mellyel 2-1-re módosult az eredmény. Ekkor még úgy tűnt, hogy történhetett valami a vendégek öltözőjében, hiszen mintha egy másik csapat jött volna ki a második játékrészre. Azonban az első tíz perc után kapcsolt a Fradi, mely a hazaiaknak jól jött, a mérkőzésnek azonban nem.

""

Ezután mindössze két említésre méltó jelenet volt, ráadásul egyik sem pozitívum. Egy buta szabálytalanság után a beállása után egy perccel, a 70. percben kiállították Pekárt, mellyel megfogyatkozott az így is hátrányban lévő Kecskemét.

Azonban mindössze tíz percig tartott a zöld-fehérek emberelőnye, hiszen a 80. percben Sváb is a kiállítás sorsára jutott, amivel azonban nem tudott élni a KTE, és habár a mérkőzés utolsó 5 percében még a kapuja elé tudta szögezni a Fradit, újabb gól már nem született, nyert a Ferencváros.

A végeredmény a Ferencváros szempontjából egy szép tisztelgés Simon Tibor előtt, a KTE viszont lemaradt a negyedik helyen álló Honvédtól.