Tenisz

Kyrgios ötszettes küzdelem után lépett tovább

A hazai közönség előtt szereplő Nick Kyrgios ötszettes csatában győzte le a 29. helyen kiemelt francia Ugo Humbert-t az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi tornájának második fordulójában.

A 25 éves játékos lassacskán lendült csak bele a játékba, a világranglistán 34. riválisa az első játszmát be is húzta, ám a következő szettben már nem bírt Kyrgiosszal.

A folytatásban megint Humbert volt a jobb, 2-1-re elhúzott, a negyedik játszmában pedig közel volt a sikerhez, ám 5:4-es állásnál Kyrgios két meccslabdát is hárított, majd brékelt és egyenlített, a szettet pedig rövidítésben megnyerte.

A közönség által végig támogatott ausztrál sztár innen megállíthatatlannak bizonyult, a döntő játszmát már a másodikhoz hasonló magabiztossággal 6:4-re hozta, így lezárta a meccset, amely 3 óra 29 percig tartott. Kyrgios a következő körben a harmadik helyen kiemelt, tavaly döntős, US Open-győztes osztrák Dominic Thiemmel találkozik.

Közben a hatodikként rangsorolt német Alexander Zverev három szettben legyőzte az amerikai Maxime Cressyt, ezzel ő is bejutott a legjobb 32 közé.

férfiak, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Zverev (német, 6.)-Cressy (amerikai) 7:5, 6:4, 6:3
Carreno-Busta (spanyol, 15.)-Vesely (cseh) 6:3, 7:6 (7-3), 2:6, 6:4
Fritz (amerikai, 27.)-Opelka (amerikai) 4:6, 7:6 (8-6), 6:7 (4-7), 7:6 (7-5), 6:2
Kyrgios (ausztrál)-Humbert (francia, 29.) 5:7, 6:4, 3:6, 7:6 (7-2), 6:4
Mannarino (francia, 32.)-Kecmanovic (szerb) 6:1, 6:2, 6:4