Tenisz

Kyrgios most valahogy nem balhézott – videóösszefoglaló

Nick Kyrgios győzött a washingtoni keménypályás tenisztorna kétmillió dollár (588 millió forint) összdíjazású férfi versenyében, miután a vasárnap esti döntőben legyőzte az orosz Danyiil Medvegyevet.

A botrányairól is elhíresült ausztrál teniszező egész héten bemutatott remek játékát koronázta meg azzal, hogy a fináléban két, rövidítéssel végződött szettben orosz riválisa fölé kerekedett.

Kyrgios saját mérkőzéslabdájánál – akárcsak a negyed- és az elődöntőben – egy szurkolóval beszélte meg, hogy hová szerváljon. A tipp ismét bejött, így Kyrgios győzelmet ünnepelhetett.
    A 24 éves ausztrál teniszező pályafutása hatodik ATP-tornagyőzelmét aratta, idén már a másodikat. Sikerével – 25 helyet javítva – a világranglista 27. helyére lépett előre.

A 250 ezer dolláros (73,6 millió forint) összdíjazású női versenyben a hazai közönség előtt versenyző Jessica Pegula diadalmaskodott, aki a döntőben az olasz Camila Giorgit verte két játszmában. Az amerikai játékos pályafutása első WTA-tornáját nyerte.