És egyelőre nagyon úgy fest, hogy semmi sem változik, ha csak nem találnak a klubok egy kiskaput, amire persze minden esély meg is van.
– A társasági adóból levonható sporttámogatások ötlete teljesen új Európában, és engedélyezése legfeljebb korlátozottan lesz lehetséges – fogalmazott a szolnoki polgármester. – A létesítmények fenntartására, üzemeltetésére, a szabadidősportra, az ifjúsági és diáksportra és az iskolai testnevelésre vélhetően meglesz az engedély, de a kiemelt csapatsportokra és a profi versenyzők, edzők személyi kifizetéseire nem – írtuk meg korábban.

A fent írt nyilatkozat értelmében egyértelműsíthető, hogy a kormány tervezete elbukott, vagyis csak részben alkalmazható a magyar labdarúgás felemelkedésére. De mi lesz akkor? Kutasi Róbertet kérdeztük, az MLSZ NB II-es bizottságának elnökét. – Hónapokkal ezelőtt már hallottam erről, de amíg nem hozza le a Magyar Közlöny addig nem hivatalos – kezdte az elnök. – Ezt ma Öntől hallom először, rossz a hír, de jobb tudni, mint bizonytalanságban kergetni a hamis álmokat. Nem tudunk mit tenni, alkalmazkodni kell a szabályzatokhoz.

Kíváncsiak voltunk arra, hogy az elnök Úr szerint milyen következményei lesznek ennek a magyar labdarúgásban: – Ezt nagyon megsínyli majd az NB I, de még az NB II is. Át kell gondolni a magyar foci helyzetét és finanszírozását. Csak akkor tudunk ebből kilábalni, ha összefogunk. Az olyan klubok tudnak sikeresen működni, ahol töretlen egység van. Gondolok itt az önkormányzatokra, a sportvállalkozásokra és az utánpótlást működtető egyesületekre. Ha a három egység között együttműködés van, akkor sikeres lehet az adott csapat, amennyiben nem, akkor nehéz idők fognak ránk várni.

Valós problémákat vetít elő Kutasi Róbert, hiszen több NB II-es klub esetében is  komoly anyagi nehézségek ütötték fel a fejüket a közelmúltban. Csak, hogy pár klubot említsünk. Nyíregyháza, Bőcs, Kaposvölgye, Barcs, Kozármisleny és még kikről nem tudhatunk…
 

Pintarics Balázs