Diósgyőr: Rados – Okuka, Lipták, Tamás, Nemes – James – Barczi (Egerszegi, 83.), Koman (Nikházi, 56.), Elek, Bognár I. (Bacsa, 73.) – Novothny.
Szombathely: Király – Schimmer, S. Wils, Jagodics (Angyal, 28.), Bosnjak – Kovács L. (Németh M., 72.), Iszlai, Medgyes (Martinez, 82.) – Williams, Gaál, Ugrai.

Gólszerzők: Elek (12., 72.), Novothny (53.)
Sárga lap: Okuka (68.), Elek (74.), James (90.), illetve Kovács L. (14.), Ugrai (68.)

A DVTK szombati sikerével már a legutóbbi hat hazai bajnoki találkozóján veretlen, és sorozatban négyet meg is nyert saját közönsége előtt, míg a szombathelyi csapat egymás után a negyedik idegenbeli mérkőzését veszítette el.

Lendületesen kezdett a Diósgyőr, ennek eredményeként gyorsan megszerezte a vezetést, majd a folytatásban is támadásban maradt és további helyzeteket alakított ki, míg a Haladás ritkán jutott el a hazaiak kapujáig.

A szünet után sem változott egy darabig a játék képe, a DVTK sorozatban vezette támadásait és csakhamar növelte is az előnyét. Aztán a szombathelyieknek is akadt gólszerzési lehetőségük, de a félidő közepén a Diósgyőr Elek második találatával végleg eldöntötte a három pont sorsát. A hazai csapat sokkal jobban játszott ellenfelénél, így teljesen megérdemelten győzött.

Videó:

Békéscsaba Előre-Újpest FC 1-0 (0-0)
Békéscsaba, 1000 néző, v.: Erdős.

Békéscsaba: Mursits – Bényei, Fehér Zs., Vaskó, Fabio – Birtalan (Balog Zs., 93.), Spitzmüller, Takács P., Laczkó (Paukner, 76.) – Calvente, Punosevac.
Újpest: Balajcza – Diarra, Kálnoki Kis, Litauszki, Balogh B. – Bardhi (Cseke, 77.), Andric, Windecker, Hazard – Lencse (Mohl, 55.), Angelov (Kabát, 64.).

Gólszerző: Paukner (89.)
Sárga lap: Birtalan (25.)

Mindkét csapat kissé álmosan kezdte a mérkőzést, egyik kapu előtt sem adódott komolyabb lehetőség. A félidő derekáig egy-egy nagy helyzet maradt kihasználatlanul, majd a szünetig hátralévő részben ugyan kiegyenlített játék folyt a pályán, mégis a Békéscsaba játszott veszélyesebben, számos nagy helyzete volt, de a szünetig nem sikerült betalálnia.

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, de ebben a játékrészben már inkább csak meddőnek bizonyult a fölényük. A Békéscsaba támadott, az Újpest stabilan védekezett, a kapuk sokáig nem forogtak veszélyben. Amikor már úgy tűnt, hogy nem születik gól, akkor a csereként beállt Paukner révén a hazaiak betaláltak, ezzel megszerezték a számukra létfontosságú három pontot.

További eredmények: Honvéd-Paks 2-0, PAFC-Videoton 0-0. Később: Vasas-FTC. Vasárnap: MTK-Debrecen.