Egyéb sportok

Közel egy év után tudott újra nyerni Mikaela Shiffrin

Január óta először tudott versenyt nyerni a női alpesi sízők világkupa-sorozatában a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja, az amerikai Mikaela Shiffrin. Hétfőn Courchevelben, óriásműlesiklásban diadalmaskodott.

A kétszeres olimpiai és ötszörös világbajnok sportoló ezt megelőzően január 26-án győzött, majd édesapja váratlan halála miatt visszalépett a versenyektől. Az új szezonban a hétfőre halasztott viadal volt a negyedik versenye, melyet összességében nagy fölénnyel nyert meg.

A háromszoros összetett vk-győztes amerikai síző már az első futam után az élen állt, majd a másodikban sikerült megtartania pozícióját, közel egy másodperccel megelőzve az olasz Federica Brignonét és több mint eggyel a francia Tessa Worley-t.

A karrierje 67. vk-elsőségét begyűjtő – és ezzel az örökranglistán Marcel Hirscherrel holtversenyben harmadik helyen álló – Shiffrin a célbaérést követően sírva fakadt és interjút is elérzékenyülve tudott adni, azt hangsúlyozva, hogy hihetetlenül jó érzés számára a siker.

Az összetettben vezető szlovák Petra Vlhova az első, míg az első két szakági versenyt megnyerő olasz Marta Bassino a második futamban kiesett.

Eredmény, női óriásműlesiklás:

1. Mikaela Shiffrin (amerikai) 2:19.63 perc (1. futam: 1:08.32 perc/2. futam: 1:11.31 perc)
2. Federica Brignone (olasz) 2:20.45 p (1:08.46 p/1:11.99 p)
3. Tessa Worley (francia) 2:20.72 p (1:09.20 p/1:11.52 p)
A szakági vk állása 3 verseny után (még 7 van hátra): 1. Brignone 205 pont, 2. Marta Bassino (olasz) 200, 3. Shiffrin 150
Az összetett vk állása 6 verseny után (még 28 van hátra): 1. Petra Vlhova (szlovák) 420 pont, 2. Shiffrin 275, 3. Bassino 258

Borítókép: Agence Zoom/Getty Images