Magyar foci

Kovács Péter norvég gólkirály lett! – Légióskörkép

AUSZTRIA

Az Osztrák Bundesliga 16. fordulójában Sáfár Szabolcs 90 percet kapott az utolsó előtt Wackerben, míg Szabics Imre szintén végig játszott, és a 25. percben gól szerzett. A graziak negyedik helyen állnak.

Osztrák Bundesliga, 16. forduló:
Salzburg – Wacker Innsbruck 2-0 (Sáfár Szabolcs védte a vendégek kapuját)
Sturm Graz – Ried 3-1 (Szabics Imre végig a pályán volt, a 25. percben ő szerezte csapata második gólját)

BELGIUM

A Belga Pro League 16. fordulójában egyetlen magyar légiósunk sem lépett pályára.

Belga Pro League, 16. forduló:
Cercle Brugge – Genk 3-1 (Köteles László végig a Genk kispadján ült)
Anderlecht – Kortrijk 1-0 (Juhász Roland a keretben sem volt)
Lokeren  – Beerschot 1-0 (Bodor Boldizsár nem volt a keretben)

CIPRUS

A ciprusi bajnokság 10. fordulójában Leandro megint betalált az Omonia színeiben, ez azonban ezúttal kevés volt csapata győzelméhez.

1. Division, 10. forduló:
Apollon – Omonia 2-1 (Leandro a 27. percben megszerezte csapatának a vezetést, majd a 79. percben lecserélték)

DÁNIA

A dán Superligában Vadócz Krisztián csapata, az ötödik helyen álló OB ma este játszik.

Superliga, 17. forduló:
Randers – OB 19 óra

""

ANGLIA

Az angol Premier League egyetlen magyarja, Gera Zoltán kezdőként 70 percet játszva vette ki a részét a BL-címvédő legyőzéséből. A másodosztályban Bogdán Ádám végigvédte a 17. helyen álló Bolton meccsét.

Premier League, 12. forduló:
West Bromwich Albion – Chelsea 2-1 (Gera Zoltán kezdőként 70 percet kapott)
Championship, 17. forduló:
Bolton – Burnley 1-1 (Bogdán Ádám védte a Bolton kapuját, a 94. percben sárga lapot kapott)

GÖRÖGORSZÁG

A görög SuperLeague-ben a hétvégén Fülöp Márton csapata, az Aszterasz Tripolisz ma este játszik, míg Megyeri Balázs klubja, a listavezető Olimpiakosz a győzött.

Super League, 11. forduló:
Az Aszterasz Tripolisz – Atromitosz összecsapást ma este rendezik
Olimpiakosz Pireusz – Kerkyra 2-0 (Megyeri Balázs a kispadon ülte végig)

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám, Huszti Szabolcs és Stieber Zoltán és végigjátszotta a maga meccsét, ám hármuk közül örömre csak a Dortmund ellen betaláló Stiebernek volt oka – neki is csak ennyi. Velük ellentétben Hajnal Tamás csapata, a Stuttgart győzött, igaz, a magyar légiós nélkül…

Bundesliga, 12. forduló:
Borussia Dortmund – Greuther Fürth 3-1 (Stieber Zoltán az 5. percben egyenlített, majd végigjátszotta a mérkőzést)
Mönchengladbach – Stuttgart 1-2 (Hajnal Tamás a kispadról nézte végig a találkozót)
Hamburg – Mainz 1-0 (Szalai Ádám végig a pályán volt.)
Hannover – Freiburg 1-2 (Huszti Szabolcs végig a pályán volt, a 73. percben sárga lapot kapott)

IZRAEL

Az izraeli Ligat HA’AL-ban a Bnei Yehudában egy félidőt kapott Hrepka Ádám, csapata megverte a listavezető Maccabit, míg Lencse Lászlót 71 perc után cserélték le a Hapoel elleni mérkőzésen.

Liga HA’AL, 10. forduló:
Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Tel Aviv 0-1 (Lencse László kezdőként 71 percet kapott)
Maccbi Tel Aviv – Bnei Yehuda 0-1 (Hrepka Ádám a félidőben beállt, majd a 90. percben lecserélték)

OLASZORSZÁG

Tőzsér Dániel kezdő volt a Serie A 12. fordulójában a Sampdoria elleni városi derbin a Genoában, Feczesin Róbert végig játszott Ascoliban, Filkor Attila 24 percet kapott a Bariban.

Serie A, 13. forduló:
Sampdoria – Genoa 3-1 (Tőzsér Dániel egy félidőt töltött a pálylán a Genoában)
Serie B, 15. forduló:
Virtus Lanciano – Bari 0-3 (Filkor Attila a 66. percben állt be a Bariba)
Modena – Ascoli 1-1 (Feczesin Róbert végig a pályán volt, gólt ezúttal nem szerzett, csak egy sárgát kapott a 42. percben)

""

OROSZORSZÁG

Dzsudzsák Balázsék Zenit elleni rangadója az ellenfél kapusát ért petárdatámadás miatt 1-0-s Dinamo vezetésnél félbeszakadt. Priskin Tamás végig játszott kieső helyen álló csapatában, míg Koman Vladimir ma lép pályára.

Premjer Liga, 16. forduló:
Dinamo Moszkva – Zenit 1-0 (Dzsudzsák Balázs kezdőként lépett pályára a 42. percben félbeszakadt mérkőzésen)
Alanyija Vlagyikavkaz – Rubin Kazany 0-2 (Priskin Tamás végigjátszotta a találkozót)
Az FK Krasznodar – Terek Groznij mérkőzést ma rendezik

HOLLANDIA

A holland bajnokság 13. fordulójában nagy ruhákat kaptak a magyar csapatok: az összesített gólarány 3-15… De legalább hárman is játszottak.

Eredivisie, 13. forduló:
Heracles – Roda 5-1 (Kádár Tamás kezdett és a 71. percben sárgát kapott, Németh Krisztián a 42. percben szállt be a Rodába)
ADO Den Haag – PSV 1-6 (Horváth Gábor kispados volt)
Vitesse – NEC 4-1 (Babos Gábor védte a nijmegeniek kapuját.)

""

NORVÉGIA

A norvég Eliteserien 30. fordulójában Kovács Péter két gólt lőtt, ezzel társgólkirály lett Norvégiában az ezüstérmes Strömsgodsettel!! A távozás előtt álló Korcsmár Zsolt vereséggel búcsúzott szezontól.

Eliteserien, 30., utolsó forduló:
Strömsgodset – Stabaek 3-1 (Kovács Péter két gólt szerzett a szezon utolsó meccsén, így 14 találattal zárta a szezont, ezzel Zdenek Ondrasekkel holtversenyben a góllövőlista élén zárt)
Sogndal – Brann Bergen 2-0 (Korcsmár Zsolt végig a pályán volt)

ROMÁNIA

Vass Ádám hosszú sérülése után visszatért a Clujba, ám sok öröme nem volt benne, mivel a kolozsváriak kínos vereséget szenvedtek hazai pályán a meglepetésre bajnoki második Astra Giurgiu ellen.

Liga I, 16. forduló:
 CFR Cluj – Astra Giurgiu 0-2 (Vass Ádám csereként a 73. percben állt be)

""

SPANYOLORSZÁG

A Primera División 12. fordulójában a Real Zaragoza Pintér Ádámot végig a pályán tudva, tisztesen helytállva 3-1-re kapott ki a Barcelona otthonában.

Primera División, 12. forduló:
Barcelona – Zaragoza 3-1 (Pintér Ádám végigjátszotta a katalánok elleni mérkőzést)

SVÁJC

Vanczák Vilmos végig a pályán volt a Sionban a svájci liga 16. fordulójában. Csapata a harmadik helyen áll.